A děláte dobře, dalo by se odpovědět na tento titulek, který jsem vybrala z textu dalšího příspěvku. Je od čtenářky s nickem ekleinovka.

Dnešní téma je hodně rozporuplné a hojně propírané nejen námi,ale všemi veřejnými sdělovacími prostředky. Tu nám z reklamy ,,nenuceně,, nabízejí to či ono, samozřejmě se zárukou prvotřídní kvality a právě u nich je opravdu to nejlepší. Jedete autem a z bilboardu se na vás zubí dítě s bio jogurtem,který jediný je nabitý živými kulturami zdraví prospěšnými i pro maminky.Další reklama na dětskou výživu,ta Vás tak nadchne a dítku chutná.Když si přečtete test kvality od ČOI , oči vám lezou z důlků,vlasy vstávají na hlavě hrůzou.Protože to,o čem si myslíte,že Vašemu prckovi náramně prospívá,včetně reklam z billboardů,je nabité éčky,tukem a dalším svinstvem.A tak je to se vším.Ve zprávách se dovídáte,jak potravinové řetězce zacházejí s masem,to se teprve obrací žaludek. Test kečupů,vod,uzenin,prostě čehokoli.Kde máte záruku oné pomyslné prvotřídní a bio kvality??? Nikde.

Granule pro naše domácí mazlíčky - přečtete si obsah a zíráte,copak psi jedí popel a další ,,dobroty?,,
Abych pravdu řekla,kašlu na všechny tyhle reklamy,jdou mimo mne a vybírám potraviny podle svého rozumu Nevím,jak a kde byly vypěstovány,kde skladovány,dopravovány - to by člověk už nemohl jíst nic.Doma vařím,děti neznaly konzervy s kojeneckou výživou,kojila jsem je,co nejdéle to šlo.Vařím i pejskovi.Suroviny vybírám podle toho,zda jsou čerstvé,ovoce a zeleninu bez náznaku plísní.Šunku kvalitnější,sýry a máslo také.Uzeniny nejíme.Myslím,že všeho moc škodí.Zlatá střední cesta - opravdu raději méně a ,,pomyslně,, kvalitně,než velké množství ,,čehosi,, těžko identifikovatelného.

Abych to trošku zlehčila - lahev vychlazené Plzně nebo kvalitního vína,to mi chuť spraví a nálada je povznesená,takže moje myšlenky se zaobírají úplně jinými tematy :)....

Takže dobrou chuť, ať už jste milovníky čehokoli
ekleinovka

Pozn. red: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Jejda, úplně jste navnadila mé chuťové pohárky na sklenku dobrého vína, ale musím počkat do večera.
Jinak já mám ještě jeden recept na zkažený žaludek – štamprli slivovice. :)
Děkuji za příspěvek a přeji dobrou chuť k dnešnímu obědu.
Saša

Téma dnešního dne 25. ledna 2012
Potraviny – kvantita versus kvalita

  • Jaký je váš názor na kvalitu potravin v našich obchodních řetězcích?
  • A co potraviny u vietnamských prodavačů?
  • Máte špatné zkušenosti s trvanlivostí a kvalitou?
  • Kupujete do zásoby?
  • Pěstujete si nějaké vlastní suroviny?
  • Cítíte ten znatelný chuťový rozdíl?
  • Co říkáte na biopotraviny?
  • Co říkáte na neustále zdražování potravin, je úměrné kvalitě?
  • Vaříte i „podle peněženky“?

Vše o potravinách, vaše příběhy, názory a komentáře pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží dárek: Dvě knihy kuchařek. Nahlédla jsem do nich, nejsou špatné :)

 knihy