Čtenářka ekleinovka má s tchyní opravdu bohaté a nezáviděníhodné zkušenosti. Ještě že děda byl dobrák.

Dobré téma k zamyšlení nad tím,jací různorodí vlastně jsme....
Jak dokážeme vycházet s člověkem,který se stal součástí Vašeho života,aniž byste měli možnost výběru - tím člověkem se stává tolik propíraná - tchýně.

Vzhledem k tomu,že matka si ke mně nikdy nenašla mateřský vztah,doufala jsem,že jej najdu u matky svého,dnes již bývalého manžela.
Bydleli jsme ve stejném domě,tchýně s tchánem v přízemí,my v 1.patře.Tchán byl výborný člověk,mašinfíra. Jezdil mezinárodní tratě,tudíž hodně vydělával. Byl plně pod nadvládou své ženy,která ho ,,buzerovala“ na každém kroku.Tchýně byla celý život v domácnosti,byla zvyklá na své pohodlí a na to,že v baráku velí ona.

Chodila jsem do práce a byla nad věcí,že se vztahy nějak srovnají.Přišly děti,tři. A dítě nemůžete přivázat a zacpat mu pusu,aby nerušily neustále odpočívající babičku. To byl kámen úrazu.Můžu říct,že jsme žili vedle tchýně jako cizí lidé.Ona neustále podmračená,hledala chyby všude,jen ne u sebe.Nikdy,za ty roky,než jsme odešli,děti nepohlídala.Když jsem je ráno vezla busem do jeslí a školky,nikdy se nenabídla,že by je odvedla na osmou anebo nedej bože,je vyzvedla občas po obědě.A když byly nemocné,to ji obtěžovalo snad nejvíce.Ještě by ji nakazily,když ona je tak těžce nemocná.

Ještě jsem zapomněla na psa.To byl jen ,,darmožrout“,k ničemu a zrůda / basset/.Při své výšce 162 cm vážila hodně přes metrák.Provozovala pouze gaučink a sledování seriálů v televizi za vydatného posilňování jídlem a pitím.Neustále ležela s mokrým hadrem na hlavě a vzdychala,že to s ní musí každou chvíli praštit.Tak jsem jí ještě vařila,upekla,vyžehlila,aby se nemusela namáhat.To jsem ale dostala jmen.Jídlo nebylo dobře okořeněné,v bábovce chyběly ořechy a prádlo jsem ,,zaprala“ a špatně vyžehlila.Na ty,,parchanty“ nejsem přísná,potřebují seřezat a muž /její syn/ mi dělá jen blbce.Jednoho dne mi ruply nervy.Když zase chytila hysterák a vyřvávala na celý svět,co zas ti parchanti vyvedli atd,atd..,jsem se nadechla jsem se já k protiútoku.,,Tak,a už toho mám dost,vážená paní,na Vaší úrovni se s Vámi hádat nebudu,jen o jedno Vás prosím,mých dětí si prosím dál nevšímejte..“.. a ve zdánlivém klidu jsem se otočila a šla za dětmi.To jsem píchla do vosího hnízda-dostala takový záchvat hysterie,že sotva chroptěla.

Děda se smál za rohem,mokrý hadr jí nepodal a ještě dodal -,,A tady holka vidíš,co jsem si to vzal za semetriku,pije mi krev už taková leta,raděj beru směny navíc,abych měl klid..“Slyšela ho,práskla dveřmi a v kuchyni mělo nádobí letecký den.Když nikdo nereagoval,estráda pokračovala.Bývalý muž v podnapilém stavu a se džbánem plným piva se vracel z hospody.Vyběhla na verandu,džbán mu vytrhla a rozbila o dlaždu. S pusou plnou peprných slov.Ten se nenechal a přistoupil na její hru.

Takové divadlo jsem jakživa neviděla.Děda vzal děti na hřiště,aby nebyly svědky takových nechutností.Ti dva se do sebe pustili s takovou vervou,že jsem musela odvést i kvílejícího psa a zmizet za dětmi.Když jsme se všichni vrátili,popelnice narvaná střepy a zbytky nádobí,doma klid.Muž utekl ,,zapít žal“ znovu do hospody a tchýni šel její nekonečný seriál v televizi.Ležela na gauči a chroupala chipsy....

Teď žije v domově důchodců, je jí 87 let a když se za ní s dětmi přijedeme na návštěvu,jsem ta nejlepší holka a děti ty nejhodnější vnoučata na světě.A můj současný muž je ,,zlatý člověk“.Takže co k tomu dodat???

Krásné pondělí a všem Pepíkům  a Pepinkám vše nejlepší k jejich svátku

ekleinovka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Teda, řeknu Vám, to je jako z televizní inscenace, ale nedala jste se a vše ustála v pohodě. Stejně je zajímavé jak vysokého věku se vaše tchýně dožila, když se pořád tak rozčilovala :)
Děkuji za příspěvek a přeji pěkný den
Saša

Téma dne 19. března 2012: Jak vycházíte s rodiči vašeho partnera - manžela?

Ulevte si, zanadávejte, nebo naopak, chvalte...

  • Co se vám na nich líbí?
  • Co nesnášíte?
  • Navštěvujete je rádi?
  • Nebo jen z povinnosti?
  • Jaký jste měla pocit z vašeho prvního setkání?
  • Změnily se od té doby vaše vztahy?
  • Jak je oslovujete?
  • Dá váš partner více na vás nebo na ně?

Vše o „těch druhých“ rodičích pište
na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vylosovaných čtenářek obdrží za svůj příspěvek dárek v podobě kosmetiky Solutions
Tělový krém na dekolt a poprsí a pleťovou masku na obličej.

darek

 

Reklama