Ale tu spokojenost si musela čtenářka ekleinovka už v mládí vydobýt. Jinak by se stala proti své vůli někým, kým být nechtěla. Vlastní rozhodnutí podporuje i u svých dětí.

Vzdělávání - věčné to téma...
Jakmile se dítko narodí a začne se projevovat,člověk už přemýšlí, co by z něj mohlo vyrůst. Přesněji řečeno, jaké povolání je pro něj nejvhodnější z hlediska jeho zájmů,uvažování,projevu.
My si můžeme myslet cokoli. Tlačit potomka do oboru,který mu nic neříká,je krajně nezodpovědné. To by si měli někteří rodiče uvědomit. Své sny,které sami zrealizovat nedokázali,nejde vnutit jejich pokračovateli. A když už učiní,dítě se stejně jednoho dne vzepře.Pokud školu přetrpí,bude pracovat v oboru,který mu nic neříká. Tak bude vypadat i jeho práce...
Když to vezmu z mého pohledu .Mne matka nutila,abych šla studovat pedagogickou fakultu. Kvůli tomu mne předělávala z leváka na praváka už od raných školních let. Co se asi mohlo stát? Postavila jsem si hlavu,povolání pedagoga se mi tak zošklivilo,že se ve mně vytvořil blok. Takže jsem za podpory táty zvolila úplně jinou školu technického zaměření,ve kterém jsem se našla. A byla jsem spokojená. Práce mne bavila a naplňovala. Teď jsem od svého původního zaměření úplně jinde. Nicméně jsem opět spokojená.A neměnila bych.

Od matky jsem si vzala ponaučení,že tohle svým dětem nikdy neudělám. Nechala jsem je vybrat,aby studovaly školy,které je bavily. Dva kluci dokončili elektrotechniku,třetí strojárnu,čtvrtý trenérství a dcerka ještě VŠ studuje.Je akční,takže PA - bezpečnostně - právní. A také ve svých oborech našli všichni uplatnění,práce je pro ně i koníčkem.Těší se tam.

Ještě bych chtěla dodat. Přijde mi,že ubylo učebních oborů. Ne každý má hlavu na studia,ale má šikovné ruce.A takoví lidé jsou potřební zrovna tak,jako lidé studovaní. Je málo dobrých řemeslníků.
A bude jich pořád ubývat. Soukromé školy vezmou kohokoli. Za peníze se může udělat maturita, vystudovat VŠ. Ale odbornost tu bude chybět. Co s takovým manažerem, případně vysoko postaveným úředníkem,který se na svůj post dostal díky korupci ...a v hlavě vakuum...

Toť vše,ať dám prostor dalším názorům.
ekleinovka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Kdoví, jaká byste byla paní učitelka :)
Ale jinak naprosto souhlasím s tím, že ubylo kvalitních učebních oborů. Zlaté české ručičky zakrní a na povrch vyplují zakrnělé zlaté mozečky))
Děkuji za pěkný tematický příspěvek a přeji krásný, slunečný den.
Saša

Téma dnešního dne. Je pro život důležité vzdělání?

 • Tato otázka se týká nás i našich dětí, protože nikdy není pozdě.
 • Pracujete v oboru, který jste vystudovala?
  Ve kterém jste se vyučila?
 • Trváte na tom, aby vaše děti studovaly?
 • Jaký studijní (učební) obor je v dnešní době podle vás nejvhodnější?
 • Nutili byste své dítě do studia, i kdyby na to nemělo?
 • Jsou na vedoucích pozicích lidé, kteří tam vůbec nepatří a naopak?
 • Znáte nějaký takový příklad?
 • Šla byste studovat i na stará kolena, pokud by to bylo potřeba?
 • Zastáváte názor, že politika státu je určena stupněm vzdělanosti národa?

Vše o studiu piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem, bystřícím mozek. :)
Staré dobré dřevěné šachy a pro případné budoucí mediky knihu nakladatelství Ikar: Neuvěřitelné medicínské případy.

sachykniha

Reklama