Posun soutěží, ale také například rozdíl v oceňování, nám popisuje velice soutěživý typ – čtenářka ekleinovka.

Hezký začátek týdne všem.
Téma soutěže je hodně obsáhlé. Člověk je tvor soutěživý, baví ho v něčem ,,vyniknout“.Když jde o vědomosti,tak ho to zase posune dál,když o sport,tak to samé.Když soutěžíte o náhodné losování - je to hra do loterie.Buď to vyjde,anebo do toho jdete dál s tím,že jste natolik hraví a vytrváte,nebo si řeknete,kašlu na to. Čas pak můžete věnovat úplně jiným činnostem,které vás obohatí zrovna tak anebo ještě o mnoho více.Záleží na každém jedinci,každý máme možnost volby.

Jako školáci a studenti jsme soutěžili v různých olympiádách - já konkrétně v matematických a fyzikálních.Výhra byla oceněna diplomem,propiskou a pochvalou na vysvědčení. Na střední už se výhry posunuly - kromě propisky byla i nějaká věcná cena - konkrétně fotoaparát značky Flexaret, který mám dodnes schovaný.

Ve sportu jsem dovážela medaile,diplomy a různé sportovní potřeby,například plavecké brýle,ploutve atd...

Když to porovnám s dcerkou. Také soutěžila v olympiádách - biologických,jazykových a ta za výhru vyhrála týdenní pobyt ve Špindlu včetně výletů. Za jazykové opět výlet do Anglie.....atd.
Ve sportu - také v plavání -vozila  medaile,diplomy a věcné ceny Sportovní vybavení.Její výkony pak už byly honorovány i finančně.I když jedna výhra byla kuriozní.

Když daly se štafetou český rekord,dostaly holky kromě všeho ostatního - každá šišku uheráku J .To se bratři poměli,to sestřičku milovali J.Takže oproti nám značné rozdíly v odměnách. Ale zápal o to,aby člověk uspěl,byl určitě stejný. A to je to hlavní - chtít a udělat pro to,co je v mých silách a vyhrát pro svůj dobrý pocit,že na to mám. Ne proto,že mne motivuje lákavá výhra.To už pak byla taková potěšení navíc....

Teď už soutěžím jen na Ženě - in,a to jen,když mi to časově vychází..Práce a rodina mi zaberou hodně času A pejsek,je ještě maličký.Mám pevnou vůli,zvládám....zatím ano..

ekleinovka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Máte naprostou pravdu, jde o dobrý pocit. I když… takový týdenní pobyt ve Špindlu či výlet do Anglie ten pocit ještě umocní :)
Děkuji za pěkný příspěvek a zůstaňte společně s dcerkou i nadále tak soutěživými.
Saša

 

Téma dne 27. února 2012: Soutěže a soutěžení

O tom, že jste Ženy-in soutěživé, není pochyby. Ale byly jste takové vždycky? A jsou takové třeba i vaše děti?
Soutěžit se dá různě a ve všem.
Ve sportu, v přízni o druhé pohlaví, v pomyslné soutěži s někým, v soutěži sama pro vlastní uspokojení, nebo i v soutěži o výhry.

  • Vyhrály jste někdy něco v soutěži? A teď nemyslím jen výhry u nás, na Ženě-in.
  • Soutěžíte ráda?
  • A v čem nejraději?
  • V soutěžích fyzických nebo psychických?
  • Soutěžily jste jako malé děti?
  • Soutěžily jste rády?
  • Vzpomeňte na nějakou kuriózní soutěž i výhru.
  • Pochvalte se, anebo naopak postěžujte si.
  • A co rodina a známí ve vašem okolí?
  • Šly byste soutěžit třeba i do televize?

Vše o soutěžích a vašem nadšení či naopak nic neříkající disciplině lidského chování, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním zajímavým dárkem: po soutěži se můžete natřít masážním olejíčkem a obléknout se do saténového tygřího župánku :)– viz výhra.

olej

zupan

Reklama