Další pěkný příspěvek napsala čtenářka s nickem ekleinovka, která má už jisté životní zkušenosti. Dobré i špatné.  

Úterní téma je silně individuální... Svatba nebo jen žít vedle sebe? O tom bychom mohli polemizovat celé hodiny. Je to věc oněch dvou lidí,kteří spolu žijí a na jejich uvážení,zda chtějí svůj vztah legalizovat.Je pravda,že svatba vztah upevňuje - při každé hádce si jeden z partnerů rozmyslí,aby hned balil kufry.Navíc je spojuje společný majetek,vybudovaný za dobu manželství.A pravdou zůstávají i určité sociální výhody.Kdyby se nedej bože jednomu z manželů něco přihodilo,druhý má nárok na vdovský/vdovecký/ důchod .Má - li malé děti,je to pro něj přínosem,protože mateřská a sirotčí by nestačily na normální žití.Ale - bereme se přece z lásky,chceme žít jeden pro druhého,být sobě oporou v dobrém i zlém.Vychováváme děti,budujeme společné bydlení,dělíme se o společné zážitky,jsme v podstatě jedna bytost...tak by to mělo fungovat.Ale protože každá pohádka nemívá dlouhého trvání/někde mívá/  a šťastný konec,jsem pro uzavření předmanželské smlouvy.Vyhnete se tak nepříjemnostem,kdyby náhodou soužití nedělalo z nějakého vážného důvodu dobrotu.Svůj majetek tak máte pojištěný proti zásahu druhé strany.Člověk by měl být prozíravý.

Ze mne už mluví životní zkušenosti,ale jako mladá jsem do všeho šla po hlavě.Také jsem si ji po letech řádně natloukla.Že já,to pominu,ale byly tu tři děti..Dostali jsme se z toho,ale bylo to opravdu moc těžké..Nerada na toto období vzpomínám.Je to za mnou a v současnosti žiju spokojený život,o jakém se mi ani nesnilo.A děti jsou šťastné,to je pro mne stěžejní záležitost.
Proto ,všechno s rozvahou, klidem a mějte se rádi. Ať už jste manželé anebo žijete jen spolu,nikdy neubližujte vědomě tomu druhému,věřte,Boží mlýny melou...A ten,kdo ublížil,se dočká odplaty. Ne vašim přičiněním, ale prostě na něco sám dojede...tak to bylo i u nás.

ekleinovka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________

Tak na Boží mlýny já rozhodně věřím. Nikdy nevíte, kdy namelou, ale rozhodně melou. Váš příspěvek se mi moc líbil, děkuji, že jste ho napsala, a přeji Vám i nadále šťastný a spokojený život.

Saša

Téma dnešního dne s pěkným datem 13. 3. 2012
Svatba, nebo život na hromádce?

  • Vdávala byste se, nebo upřednostňujete život na hromádce?
  • Proč?
  • Vdala byste se pro peníze?
  • Napište nám, jaké má váš stav výhody a nebo nevýhody.
  • Co říkáte na uzavírání předmanželských smluv?
  • Odmítla jste někdy nabídku ke sňatku a litovala pak toho?
  • Nebo naopak čekáte, a ona nepřichází?
  • Je podle vás soužití na hromádce stejné jako manželství?
  • A můžete přidat i váš názor na uzavírání manželství párů stejného pohlaví.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží krásný dárek - kuchařku Hanky Michopulu s příznačným názvem Zpátky domů :))

knihakucharka

Reklama