takový si s kamarádkou pořídila v patnácti letech naše čtenářka s nickem BIBIKUS. Tehdy ji postihla prstýnková mánie.

Dobrý den! Různé zdobné předměty třebas i nějakou symbolikou doprovází člověka, asi více ženu od nepaměti. Můžeme to vidět v různých muzeích..
Co se tak pamatuji, mě postihla prstýnková mánie tak okolo patnácti let. Já a kamarádka jsme si tehdy pořídily modní egyptské tepané prstýnky s prostorem na jed. Pak jsme si pořídily módní průhledné či neprůhledné barevné plastové prstýnky. To bylo parády!!! 

Prvním zlatým prstýnkem byl prstýnek snubní. Nosila jsem ho málokdy, protože jsem měla v práci kolegu, kterému prstýnek amputoval prsteníček. Při výkonu vojenské služby se zachytil prstýnekm o sajtnu vozu tak nešťastně, že došlo k odstržení prstu. Prst mu lékaři přišili, kolega už nikdy prsten nenosil a zbyla mu pouze jizva a křivý prst.

Ale po rozvodu jsem cítila, že už nemohu nosit snubní prstýnek, tak jsem zašla do klenotnictví a udělala jsem si radost a sama jsem si koupila jemný zlatý prstýnek s modrým kamínkem. Další zlatý prstýnek už mi koupil můj přítel v jednom už neexistujícím soukromém zlatnictví ve Smržovce.

A jak jsem přišla k třetímu a čtvrtému prstýnku? Sice už nejsou zlaté, ale nádherné stříbrné. U plotu u chalupy mého přítele v Jizerkách jsem našla vloni masivní stříbrný prstýnek, který mi padl jak ulitý. Asi za měsíc  jsem našla téměř na stejném místě další stříbrný prstýnek, už ne tak masivní ale jemně tvarovaný. Jak se tam mohly octnout? Nenapadá mě nic jiného, než že nějaký  stříbropožírací pejsek prstýnek spolkl, prošel jeho zažívacím traktem a u plotu si ulevil a zbavil se tak spolklého předmětu.

BABIKUS

Milá Babikus, doufám, že jste je pořádně vydesinfikovala

Text nebyl redakčně upraven

Reklama