Před časem jsem od přítele dostala dárek, malého andělíčka na řetízku. Andělíčka jsem si vybrala, jelikož podle původního plánu jsem měla dostat egyptský křížek. Nějak nejsem příznivcem nošení křížků, i když jsem za svůj život viděla mnoho překrásných šperků s touto tématikou. Kříž mi vždy připadal jako symbol utrpení.

Tedy egyptský kříž… Jistě se shodneme, že egyptská kultura je fascinující, na věky. Pro mě je sice nějakým nepopsatelným způsobem těžká a tak nějak temná, ale i tak musím přiznat, že má obrovské kouzlo a krásu. Egyptský kříž je mimo jiné mocným amuletem - je to prastarý symbol života, síly a moudrosti. Na amuletech se vyskytuje ohraničený alfou a omegou, prvním a posledním písmenem řecké abecedy.

anch

Čtěte také:

Ve starém Egyptě věřili, že anch - egyptský kříž dokáže zabíjet nebezpečné bakterie, regenerovat organismus, posilovat jeho imunitu a vitalitu. Panovníci jej také používali k osobní obraně. Britský badatel Robert Brier ve své knize Kouzla a magie ve starém Egyptě říká, že egyptologové dodnes spolehlivě nevědí, co tento znak vlastně představuje. Bezpochyby jde o velmi užitečný předmět, který má mimořádné vlastnosti. S pomocí tohoto symbolu lze ale také eliminovat elektrosmog a vliv geopatogenních zón.

Tento kříž se podle doporučení ing. Jaroslava Hanuse zavěšuje na severní stranu místnosti tak, aby jeho dlouhé rameno směřovalo dolů k podlaze. Takto zavěšený egyptský kříž produkuje pozitivní energii, která dokáže ozdravit náš  prostor. Dále je doporučeno kříž používat ke snímání negativních sil z těla! Což je prvotní očištění lidské aury. Oko tohoto kříže má dokonce schopnost odstranit negativní energii, která se v místě křížení ramen přeměňuje na energii pozitivní, a ta je následně vyzařována dlouhým ramenem. Tuto ozdravenou energii tělo léčené osoby pak při léčení opět přijímá. Vážení přátelé, necítím se povolána popisovat přesné způsoby léčení, které lze nalézt v mnoha pojednáních, ale kdo hledá, vždy najde… Cítí-li potřebu s tímto symbolem pracovat.

anch

Již zmiňovaný kříž se dá použít i při odstraňování geopatogenních zón, jak již bylo zmíněno, a to tak, že jej položíme na podlahu rovnoběžně s působící zónou, přičemž kříž může být na podlaze i nakreslený.

Veškeré techniky práce či léčení s egyptským křížem jsou každému hledajícímu poskytnuty v dostupné literatuře většinou esoterického charakteru, ale o jeho síle nepochybují ani vědečtí pracovníci a dost možná i praktičtí ateisté. Já sama jsem egyptský kříž jako dárek odmítla, dala jsem přednost andělům, ale když se tak probírám informacemi o něm, myslím, že na tu severní stranu našeho obydlí brzy přibude…

Reklama