Ve čtvrtek 26. listopadu se kola egyptského horoskopu posunula o další díl, tentokráte do znamení boha Anubise. Jeho vláda pak končí 28. prosince.

AnubisAnubis je tajuplný bůh s hlavou psa, který se účastní pohřebních rituálů. Přisuzuje se mu umění balzamovat těla zemřelých. Tento bůh má podle egyptského učení a moudrosti navíc úlohu převaděče duší z jasného dne do bran posvátných míst. Blízkost smrti jako by varovala nositele tohoto boha před možnými nebezpečími.

Tito odvážní lidé milují každou činnost, která je spojena s rizikem. Touží po životě (i po lásce) plné dobrodružství a vzrušení. Tato touha vyhledávat nebezpečí a vydávat svůj život či svou existenci všanc vede až příliš často k tomu, že jedinci boha Anubise umírají nepřirozenou, nezřídka násilnou smrtí. Lidé narození v tomto čase milují svět, ve kterém se stále něco děje, a proto je kolem nich stále rušno. Mají nezávislou povahu a velká síla těchto jedinců spočívá v optimismu a jejich schopnosti nadchnout se. Většinou se již ve velmi mladém věku postaví na vlastní nohy. Mohou se jevit jako lehkomyslní, ale přesně vědí, co chtějí. Lidé, kteří se k nim chtějí připojit, musí mít jejich tempo. Poněkud předbíhají svou dobu a pohrdají zažitými konvencemi.

Jedinci narození v čase boha Anubise jsou také sobečtí, v souvislosti s jejich svobodou a časem, nikoliv v materiální oblasti. Neradi se o čas nechávají okrádat zbytečnou či nudnou prací. Jen velmi těžko se přemáhají a podřizují druhým. Neumí poslouchat, ale sami vyžadují téměř slepou poslušnost. Nositelé tohoto boha velmi rádi cestují a s oblibou vykonávají sporty, které mohou provozovat v přírodě. Jsou to romantičtí a vášniví partneři. Ve svých citech a úmyslech jsou čestní a otevření. Věří v lásku i přátelství trvající léta i poté, když poznají hořké zkušenosti…

Anubis

Čtěte také: