Nejvíce mikroorganismů se skrývá v kuchyni

I když to na první pohled může být překvapivé, nejvíce bakterií se skrývá v kuchyní, konkrétně v kuchyňské houbičce a dřezu. Naopak toaleta, kterou většina z nás vnímá jako zdroj bakterií a dezinfikuje ji pravidelně, není největším zdrojem choroboplodných zárodků – v koupelně jich nejvíce najdeme ve vaně.

Dezinfikovat pouze tvrdé povrchy nestačí

Umýt koupelnu, povrchy v kuchyni i podlahy. To vše většinou patří ke standardnímu úklidu domácnosti. Věděli jste ale, že nejvíce mikroorganismů sídlí v měkkém? Polštář má více mikroorganizmů, než třeba toaleta. Proto je velmi důležité věnovat stejnou pozornost i účinné dezinfekci prádla. Bohužel běžné postupy, jako praní v horké vodě, používání bělidla nebo sušičky neodstraní všechny choroboplodné zárodky.

Lysol Dezinfekce na prádlo odstraní až 99,9 % virů* a bakterií i při nízkých teplotách vody, a to včetně viru chřipky a SARS-CoV-2 způsobující onemocnění covid-19. Složení s 0 % chloru je bezpečné i pro barevné oděvy, navíc eliminuje zápachy a prádlo tak bude opravdu svěží.

Nepusťte viry a bakterie k vám domů

Při příchodu domů si s sebou přineseme i nezvanou návštěvu. Viry a bakterie ulpívají na nejrůznějších místech – klice od dveří, rohožce, botách, kabelce, deštníku i našem oblečení. Pokud tyto povrchy nevyčistíme a dále je v domácnosti používáme, mikroorganismy roznášíme stále dál. Kdo z nás si někdy nesedl po příchodu z práce s úlevou na gauč? Už si ale neuvědomíme, že ve stejném oblečení jsme seděli po cestě v MHD a na gauč plný mikroorganismů z autobusu se poté uvelebíme v pyžamu.

Lysol dezinfekční sprej je skutečně univerzální a není potřeba ho stírat. Stačí pouze nastříkat na daný povrch a 99,9 % virů* a bakterií je zničeno, a to včetně viru chřipky a SARS-CoV-2 způsobující onemocnění covid-19. Je možné ho použít na více než 100 povrchů v domácnosti, od kuchyňských ploch, toalet, dětského kočárku, mobilního telefonu až po polštáře nebo čalounění. Povrchy budou bezpečné, bez zápachu a se svěží vůní.

Více naleznete na LYSOL.CZ

 

 

Reklama