Loučím se s vámi, milé čtenářky!

Dnes přišlo tolik příspěvků, že jsem je skoro nestihl vydávat. Dva poslední najdete pod touto vyhlašovací novinkou. Jsem za příspěvky moc rád a děkuji za ně všem!

Dnes jsem se rozhodl udělit jednu speciální cenu - cenu útěchy - čtenářce Bohuši za příspěvek: Podomní zloduch. Příběh v něm popsaný mě opravdu vzal. Tak za něj posílám kazetu PICKWICK - 9 ovocných chutí čaje.

Při losování o hlavní výhru PICKWICK - variace v dřevěné kazetě, mi vypadlo z klobouku jméno...

Oběma dnes oceněným gratuluji! Ceny čekejte poštou (odesíláme cca jednou za měsíc).

Nezapomeňte, že na kvíz o kazetu PICKWICK - 9 chutí čaje můžete odpovídat do 25. 3. 2010 do 8.00 ráno zde: Kvíz!

Zítra se můžete těšit na bodovačku o tři poukázky za 500 korun, viz: Vyhrajte poukaz na nové oblečení! a také na téma: Spaní.

Zdarte! Zde již dva slíbené poslední příspěvky...

I mistr tesař se občas utne

Podomní či pouliční prodejce, snad jako každý člověk, upřímně nesnáším. Vím, že si také musí nějak vydělat na živobytí, ale jde to dělat i slušnou, nevlezlou formou...

Jsem poměrně hrdá na to, že tito pánové (a někdy i dámy) u mě nemají šanci. Například:

Jdu s dcerou po ulici. Vidím prodejce. Dcera se jak naschvál zastaví (dělá to zcela pravidelně, jako by s prodejci byla smluvená!) a prodejce využije své šance. Přijde k nám a spustí.

Situace č. 1:

On: „Dobrý den, mladá paní. Smím se zeptat, jakou máte zdravotní pojišťovnu?"
Já: „Vy jste od VZP, že?"
On: „Ano, a mám pro vás báječnou nabídku!"
Já: „Jo? A kolik mi dáte za pravidelnou roční gynekologickou prohlídku?"
On: udivený výraz, mlčí
Já: „Moje pojišťovna mi dá 600Kč!" (Bohužel to loni zrušili. :( )
On: neví, co říct, stále mlčí
Já: „A kolik mi dáte za to a ono očkování na malou? (Jmenuji jeden konkrétní druh očkování.)
On: „500 Kč. Ale dohromady přispíváme na očkování až 5000Kč!"
Já: „Moje pojišťovna mi dala 1500Kč! A o víc očkování nestojím, nechci mít z dcery cedník!"
On: opět neví, co říct
Já: královsky se bavím a hrdě odcházím. Příště, když ho vidím, mi jen pokyne na pozdrav, ale už mě nezastavuje. :)

Situace č. 2:

On: „Dobrý den, slečno, máte chviličku? Jakého máte mobilního operátora?"
Já: „Žádná slečna, ale paní! (Copak nevidí to dítě???) A pochybuji, že pro mě máte nějakou výhodnou nabídku. Měsíčně platím za telefon 50Kč a víc dát nehodlám!"
On: „Aha, tak vám přeji pěkný den."

A mám klid. :)
Mým velkým štěstím je, že psychologie a manipulace s lidmi mě jeden čas velmi zajímaly, absolvovala jsem pár přednášek, přečetla si pár odborných knih. A celkem umím být pohotová. Prodejci tak u mě nemají šanci.
Už podle jejich první otázky je jasné, co chtějí nabízet. A nejlepší obranou je přeci útok, tak hrdě do nich! Nedávejte jim zbytečně prostor, zkuste předvídat jejich otázky a odpovídat na ně ještě dřív, než se zeptají. Mně se to tak osvědčilo a s prodejci neztratím ani půl minutky.
I když, s lítostí musím poznamenat, že i mistr tesař se někdy utne. Také se mi stalo, že jsem neprozřetelně prozradila své telefonní číslo a pod příslibem výhry se nechala nalákat na reklamní akci. Ovšem, nakonec se ukázalo, že to bylo spíše ke škodě prezentátorů, neb se mi správně mířenými otázkami podařilo rozhodit jejich koncept. Starší pár jsem varovala před podpisem papíru, neb v malých drobných písmenkách byly skryté nekalosti (prodávání osobních údajů dalším osobám). Prodejci byli nakonec rádi, že odcházím. :)
A ještě mě napadla jedna myšlenka ke starým lidem. Mám pocit, že starší lidé jsou poměrně citliví. Neradi si přiznávají, že na spoustu věcí už nestačí, že spoustu věcí už bez pomoci druhých neudělají. I když jim pak rodina dává dobré rady, někdy se chovají jako malé děti v období vzdoru. Ne, já už jsem velký, já sám, já tomu rozumím, já to přeci zvládnu!
Takovou zkušenost mám alespoň ze svého blízkého okolí. Přestože je kamarád informatik a vyzná se v počítačích a televizích, rodiče si stejně kupují technické "hračičky" (monitor, kapesní televizi, ...) sami, bez jeho rady. Přeci se v tom vyznají! Samozřejmě, že koupí mnohem dráž a hůř, než kdyby si nechali od syna poradit. A nejsou bohužel jediní. Stokrát jim to člověk může říkat, stokrát jim může nabízet pomoc, radu. Staří lidé ale mají svou hrdost a pomoc nepřijmou. :(
Myslím, že kdyby někdo vymyslel nějakou pilulku imunity proti vlezlým prodejcům, dostal by určitě metál...
Přeji vám hodně sil při potyčkách s dotěrnými prodejci!

Eli.Emanuela

Podomní prodej - ne, děkuji, již nikdy více!!!

Vesměs jsem vždy slýchala spíše negativní postoje k tomuto typu obchodu, nicméně i já jsem jednou podlehla.

Na zvonek našeho bytu zazvonil muž a nabízel mi broušení nožů, nůžek apod. Asi jsem byla v nějakém dobrém rozpoložení, protože jsem si řekla, že mu dám příležitost, ať si vydělá. Posbírala jsem po bytě troje nůžky a dala jsem mu je. On si je vzal, ještě mi před nosem mával živnostenským listem (teď již vím, že falešným) a že mi je za chvíli přinese nabroušené. Za chvíli opravdu přišel, nůžky byly nabroušené, předal mi je a řekl si 240,- Kč. To jsem teda vyvalila oči. Jenže v tu chvíli mě nenapadlo nic lepšího, než mu to zaplatit. Dnes už bych mu takovou částku nezaplatila a řekla bych mu, ať si ty nůžky klidně nechá. Vždyť nové nůžky bych pořídila daleko levněji. Ale peněz nelituji, beru to už spíš jako cenu za školení, jak zase nenaletět.

A zprávu o tom, že na naší adrese bydlí nějaká hloupá ženská, která se dá oblbnout, se mezi prodejci roznesla dost rychle. Týden nato u našich dveří zvonila podomní obchodnice s peřinama. Té už jsem samozřejmě neotevřela.

Gerberka7


A to je dnes již skutečně vše.

Reklama