Jít za láskou a pálit za sebou mosty se často nevyplácí. Editě (35) ale nic jiného nezbylo. Odešla od rodiny, aby mohla být se svým partnerem. Jenže happy end se nekonal.

„Narodila jsem se do rodiny, která je členem jedné náboženské společnosti. Nechce se mi tu rozpitvávat, jaké, protože o to vlastně vůbec nejde. Podstatné je pouze to, že rodiče neschvalovali můj vztah s Adamem, protože se nechtěl stát jedním z nás. Zprvu se jej sice snažili na naši víru obrátit, ale nepřesvědčili ho. Spíš jim předkládal argumenty, proč je to či ono nesmysl. A tak to vzdali. Jenže já ho opustit nechtěla,“ začíná vyprávění Edita. I ona se pomalu odkláněla od víry, a tím i od rodiny.

pray„Definitivní rozkol u nás nastal ve chvíli, kdy mě Adam požádal o ruku, a já řekla ano. Moje rodina se mě zřekla, stejně jako moji přátelé. Přestala se mnou mluvit i má nejlepší kamarádka. Těžce jsem to nesla. Aby ne, jsou to přece jen ti nejbližší. Ale snoubenec mě ujišťoval, že to spolu zvládneme. Co je to prý za rodiče, kteří mají raději náboženství, než vlastní dceru? Svým způsobem měl pravdu, ale o to víc mě to mrzelo,“ svěřuje se.

Brzy se vzali a její vlastní rodinu jí částečně nahradila ta Adamova. „Jeho rodiče byli úžasní. Tak bezprostřední a otevření. V podstatě mě adoptovali. Pět let jsem byla velmi šťastná a svého rozhodnutí nikdy nezalitovala. Jenže se nám stalo to, co celé řadě jiných párů. Trávili jsme hodně času prací a děti stále odkládali. A tak se stalo, že manželova láska postupně vyprchala. Našel si jinou a podal žádost o rozvod,“ vypráví s tím, že v tu chvíli přišla o všechno.

„Odstěhoval se z našeho bytu a já tu zůstala jako kůl v plotě. S jeho rodiči jsem se sice ještě nějaký čas vídala, ale pak už mi to přišlo tak nějak hloupé. Ostatně Adam se stal otcem a znovu se oženil. Zato já… Dobře vím, že mě moje rodina zpět už nepřijme, a tak to ani nezkouším. A přátelé? Pár jich mám, ale žádného opravdového. Ti se hledají těžce a jako introvertka se s dalšími seznamuji jen minimálně,“ přiznává a dodává: „A jestli toho lituji? Ano i ne. Ale každopádně jsem ráda, že své děti, až je jednou budu mít, mohu vychovávat jen a jen podle svých pravidel.“

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama