Základem správné péče o pleť je pravidelné a kvalitní čištění pleti, které zbaví pleť nečistot a ideálně ji připraví pro přijímání účinných látek z hydratačních a regeneračních pleťových přípravků. Dopřejte své pokožce extra jemnou a šetrnou péči s odličovacími produkty z edice Sedmikráska od české značky Manufaktura založenou na vysokém obsahu přírodních ingrediencí bez alergenních parfémů, parabenů, alkoholu a ropných produktů. Jak docílit správného odlíčení? Přečtete si náš návod…
5ae99997cad53obrazek.jpg

1. Základem je peeling

Kůže se skládá ze 3 hlavních vrstev - epidermis (pokožky), dermis (škáry) a podkoží (hypodermis). Vrchní vrstva epidermis je pokryta zrohovatělou vrstvou, jejíž vrchní části se samovolně oddělují.
5ae99937b1148obrazek.jpg

Odlupování můžeme napomoci jemným peelingem, který provádíme 1-2x týdně. Peeling pokožce prospívá - zamezuje ucpávání pórů, vyhlazuje a rozjasňuje pleť a zlepšuje účinky dalších přípravků, které poté snáze pronikají do pokožky. Peeling se po nanesení roztírá krouživými pohyby konečky prstů směrem od nosu ven, nezapomínejte ani na krk a dekolt.

Náš tip: Peelingová hydratační pleťová maska se sedmikráskou a kyselinou hyaluronovou - Manufaktura, cena: 189 Kč5ae9990b909f5obrazek.jpg

Vyzkoušejte zajímavé spojení peelingu a pleťové masky se sedmikráskou a kyselinou hyaluronovou pro sametově jemnou, mladistvou a báječně hydratovanou pleť.

2. Odstranění make-upu a nečistot

Pravidelné kvalitní odličování a čištění je základem péče o pleť, bez něhož je používání sebelepšího pleťového krému téměř zbytečné. Mnohé ženy nevědí, že očista pleti je potřeba i v případě, že pleť není nalíčena – kromě make-upu ji totiž zatěžují i mnohé další nečistoty – výfukové plyny, smog, cigaretový kouř, pot… Čištění pleti odstraní nečistoty rozpustné v tucích i vodě a připraví pokožku pro přijímání účinných látek z dalších kosmetických přípravků. Doporučujeme používat kosmetiku s vysokým obsahem přírodních ingrediencí a s šetrnou recepturou bez obsahu alergenních parfémů a dalších látek, které pleť zatěžují a dráždí.

5ae9994bc7368obrazek.jpgNáš tip: Jemné odličovací mléko s mandlovým olejem a sedmikráskou pro citlivou pokožku, Manufaktura, cena: 189 Kč

Extra jemné čisticí pleťové mléko pro citlivou pokožku se sedmikráskou a mandlovým olejem pro dokonalé odlíčení pleti i očí, regeneraci, výživu a hydrataci. Bezalergenní parfemace.

5ae99966b6513obrazek.jpg3. Dočištění a zklidnění pleti

Po odlíčení mlékem doporučujeme dočištění pleti pleťovou vodou, která hydratuje, zklidňuje a napomůže stažení pórů, čímž zabrání jejich ucpání nečistotami. Zanechá pleť čistou, jemnou a chráněnou před podrážděním.  Pleťová voda je také ideální pro ranní čištění pleti, na které se často zapomíná. Pleť však během noci produkuje kožní maz a pot, které vytvoří na vrstvu, skrz kterou pokožka obtížně dýchá.

Náš tip: Zklidňující pleťová voda s mandlovým olejem a sedmikráskou pro citlivou pokožku, cena: 149 Kč

Jemná zklidňující pleťová voda pro citlivou pokožku se sedmikráskou, panthenolem a mandlovým olejem pro čistotu, hydrataci, regeneraci a ochranu.

Zaujaly vás tyto produkty? Navštivte prodejny Manufaktura nebo nakupujte na www.manufaktura.cz.