Projekt má za sebou fázi testování, aby se jeho autorka a zároveň studentka Petra Doubková mohla pustit do jeho výroby, sbírá podporu na crowdundingovém portálu Hithit.

ec1.jpg

Petra Doubková je 23letá studentka, která se svým ekologickým pracím prostředkem v papírku vyhrála cenu za nejlepší start-up v soutěži na Technické univerzitě v Liberci (TUL). „Nabízíme super lehké a skladné řešení pracího prostředku v elegantním designu, žádné toxické složení, žádné chození do popelnice s plastovými obaly, žádný nepořádek. Ulevíte zádům, pokožce a hlavně přírodě,“ shrnula Petra Doubková na prezentaci finalistů Start-up TUL 2021 výhody ekologického pracího prostředku v papírku EcoHaus.

ec3.jpg

Lehký, koncentrovaný a 100% rozpustitelný. Papírek s účinným prostředkem se v pračce do 5 vteřin rozpustí na ultra koncentrovaný gel a nezůstanou po něm žádné stopy, jen vyprané prádlo s lehkou vůní čistoty. Jeden papírek vystačí až na 8 kg jakéhokoliv prádla a rozpustí se i při nízkých teplotách.

Papírky jsou cenově srovnatelné s běžnými pracími prostředky. Ale právě v přepočtu na váhu získáme o 98 % menší spotřebu materiálu při stejném množství vypraného prádla. Papírek totiž neobsahuje žádný zbytečný výplňový materiál, pouze ekologické a šetrné složení. Nemusíte tak už řešit žádné nevzhledné a velké plastové obaly.

61efca7845adbblobid0.jpg

Vize do budoucna však nezůstává pouze u pracího prostředku. „Už nyní máme v hlavě spoustu dalších nápadů. Univerzální čisticí prostředky, aviváž v papírku a další novinky. Nebo třeba míchání nových vůní či bez parfémovou verzi pracího prostředku i pro alergiky,” prozrazuje Petra Doubková své velké plány, které s EcoHaus má.

ec2.jpg

V kampani na Hithitu potřebuje projekt EcoHaus vybrat 450 000 Kč, aby mohla započít výroba. Jen tak se prací papírky z Liberce stanou neodmyslitelnou součástí našeho domova. Mimo odměn do domácností či obchodů je možnost prací papírky věnovat potřebným - maminkám v nouzi, seniorům nebo jako poděkování složkám IZS.