10. července 2006 - Dnešní den byl pro nízkonákladovou leteckou společnost easyJet a její pražské zástupce zvláště významný – přivítali totiž na pražském letišti v Ruzyni svého 3miliontého pasažéra letícího z Prahy. Stal se jím Miroslav Halamka z Hradce Králové, který usedl v 9:45 pod oranžová křídla boeingu směřujícího na londýnské letiště Stansted.


easyJet se řadí na druhé místo v počtu přepravených cestujících z letiště Praha hned za českým národním přepravcem – v roce 2005 přepravil 873 342 pasažérů z Prahy, celkově přes 30 milionů cestujících. Co do nabízené kapacity jsou easyJet největšími nízkonákladovými aeroliniemi v Evropě - provozují celkem 114 letadel na 258 linkách mezi 72 klíčovými letišti v celkem 21 zemích.


Pan Halamka, který v Londýně nedávno ukončil svá studia, neletěl dnes s easyJet rozhodně poprvé. Zato pro jeho bratra Petra, kterého si vzal na promoci s sebou, to byla premiéra. „Ráno jsem si doma dělal legraci, jestli nás pustí ke kapitánovi,“ svěřil se příjemně překvapený Petr. To ještě netušil, že k tomu skutečně dojde a oba se osobně setkají a vyfotografují s celou posádkou. V Londýně na letišti jim gratulovali také členové managementu aerolinií, kteří předali šťastným cestovatelům slavnostní certifikát pro 3miliontého pasažéra a volné letenky do kterékoliv z destinací easyJet.


Právě linka do Londýna Stanstedu byla první, kterou začal easyJet létat z Prahy už v září 1999. Dnes mohou cestující z České republiky využívat denního spojení na letiště London Gatwick, London Stansted, letiště v Bristolu, Newcastlu, Nottinghamu, Dortmundu a nově také do švýcarské Basileje.

Reklama