E-Zubař je vzdělávací seriál Orbit klubu o dentální hygieně. Společně se zubním lékařem Davidem Uriem a dentální hygienistkou Anetou Plocovou se během 14 dílů dozvíte, jak správně pečovat o váš chrup, a tím zamezit vzniku zubního kazu a dalším onemocněním. Seriál najdete na www.orbitklub.cz.

Co je obsahem seriálu?

serialNa začátku se dozvíte, jaké jsou vlastně příčiny, projevy a průběh onemocnění, jako je zubní kaz, zánět dásní a paradontóza. Dozvíte se i o možných následcích, které vznikají, pokud se tyto obtíže vědomě nebo nevědomě zanedbají. Ale nebojte se. Žádného onemocnění zubní dutiny se již nemusíte bát, pokud zhlédnete seriál do konce. Dále se v seriálu seznámíte s možnostmi, pomůckami a technikami efektivní, pravidelné ústní hygieny. Dozvíte se také, jak správně pečovat o zoubky dětí nebo o zuby s rovnátky.

Virtuální E-zubař vám poskytne dobrý základ a návod, jak pečovat o vaše zuby. Mějte však na mysli, že naučit se správnou techniku čištění zubů vyžaduje jisté úsilí a nácvik správné techniky. Nutná je také kontrola a odborné vedení ze strany vašeho zubního lékaře a zubní hygienistky. Záleží hlavně na každém z nás, jak se ke svému zdraví stavíme.

Doufáme, že se vám v naší virtuální ordinaci bude líbit, a že se stane vaším užitečným pomocníkem.

Co říká stomatolog?

„Pamatujte si, že cesta ke krásnému úsměvu vede jen přes správně a pravidelně prováděnou ústní hygienu. Ta jako jediná prokazatelně, za minimálních finančních i časových investic, vede k zachování dlouhodobého orálního zdraví.“

Reklama