Spása! Vývojáři Googlu přišli na to, jak zabránit rodinným nebo jiným katastrofám. Je stará známá věc, že ten, kdo je zamilovaný, dělá školácké chyby. Ač chce či nikoliv, jeho mysl je příliš zaměstnaná jediným objektem. Problém ovšem je, když kromě něj má ještě manžela/ku nebo přítele/kyni. To pak průšvih na sebe nenechá dlouho čekat.

 

Zamilované dopisy nahradily láskyplné e-maily. U nich se dá snadno splést adresa, obzvlášť ve stavu poblouznění. Jestliže nejčastějším adresátem bývá partner, pak se může snadno stát, že mu dojde zpráva původně určená milenci. A oheň je na střeše!

 

Tomu se ale bude dát brzy předejít díky nové funkci Mail Goggles ve službě Gmail. Ta zabrání odeslání e-mailu do špatných rukou. Bude se aktivovat zejména v nočních hodinách a před odesláním si vyžádá vyřešení několika matematických úkolů v určeném časovém limitu. Příklady donutí k větší soustředěnosti a nutnost jejich řešení připomene potřebu ostražitosti. A to nepochybně zabrání řadě partnerských nebo manželských katastrof po návratu z hospody…
Odeslala jste někdy e-mail nebo sms původně patřící milenci či expříteli svému současnému partnerovi? Nastavíte si Mail Goggles?