Pěkný den všem,

bydlíme v paneláku a vždy máme na balkoně pořádnou džungli, kde si dáváme kafčo a žolíky. Kolem dokola vše zelené a kytičkové, samosebou, že máme i jednoho opravdického trpaslíka, který hlídá kytičky. Mezi květiny se mi posadí občas na odpočinek i náš kočičmenda a kouše listy a machruje na včelky nebo si vyhřívá kožich. Zasílám foto, kdy jsme překvapili právě kočičáka schovaného v kytkách, takže kytičky byly jako jeho dekorace.

Nejlépe se mi osvědčily muškáty, řeřicha a petunie, letos poprvé mám voňavé hvozdíky a z inspirace na Žena-in mám vypěstovaný a zasazený i hrášek na okrasu, jako novou popínavku. Vypadá moc krásně, už se těším, jak pěkně povyroste.

 Máte někdo, prosím, zkušenost s pěstováním jahod na balkoně? Tzv. měsíční jahody?


 Všem milovnicím květin  přeje krásné zahrádky a truhlíky


 Baronka z Kratihájů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na tomto příspěvku mě nejvíce zaujalo to kafíčko a žolíky... Tomu říkám pohoda! :-)

A zkušenost s jahodama mám. Vypěstovala jsem z miniaturních semínek jahod balkonových rostlinky, které na mém balkoně dělaly ohromnou radost mé malé dceři po celé loňské léto. Škoda jen, že jsem zahradnice začátečnice a keříky jsem nechala přes zimu zhynout. Tchyně byla chytřejší a už teď jí loňské jahodníky odkvétají  a vypadá to u ní na pěknou úrodu. Ne tak u mne, jelikož opět hýčkám pidi rostlinky ze semínek. Ach jo. Ale co by člověk pro ty dětské oči neudělal, že...

Chybama se člověk učí...

V dalším příspěvku se dozvíte vítěze!

Reklama