O tom, že Chanel nejsou jenom kostýmky, černá s krémovou a perly s řetězy, už jsme se párkrát přesvědčili. Že Chanel může mít i velmi svěží a mladistvou džínovou kolekci, o tom vás snad přesvědčím teď. Ale to by nebyl módní dům Chanel, aby si džínovinu nezpracoval po svém.

Co mi to jenom připomíná? Aha, už jsem doma. Že by se tvůrci inspirovali kdysi u nás? Nerozumíte? Neříkejte, že se vám také nevybavují naše domácí modely „z nouze ctnost“, kdy jsme se tak těžko loučili se starými džínami a recyklovali" je? Džíny jsme rozpárali a použili jako materiál. Přešívali jsme je na bundy, sukně, kabely. Já jsem měla docela pěknou parku, která mi snad dodnes visí někde ve skříni na chalupě.

No a přesně stejný dojem na mě udělala kolekce jaro léto 2008 inspirovaná džínovinou. Ale nejenom džínovinou, to by bylo asi trochu málo. A tak světlý opraný denim kombinovali s elegantním námořnickým stylem, který byl zastoupen hrubě tkanými sáčky v modrobílé a červenobílé kombinaci. 

Tuto vzdušnou a šmrncovně jarní kolekci skvěle doplňovalo líčení v modré a tradiční perly, tentokrát kombinované ne se zlatou, jak je u Chanelu zvykem, ale stříbrnou barvou kovu a doplňků.Jak se vám líbí?
 

Reklama