Téměř nikdo z nás není se svou figurou spokojený. Větší zadeček, krátké nohy, široké boky – to jsou tři nejproblémovější partie, které nás trápí nejvíce. Chcete-li se svého „handicapu“ zbavit, stačí se naučit vybírat džíny chytře. Připravila jsem pro vás manuál nákupu těch vhodných denimek!

 

 

ZAKRYJTE VĚTŠÍ ZADEČEK

 

Co ne:

Vyhýbejte se horizontálnímu švu na svém pozadí. To, že vodorovné pruhy rozšiřují, dnes už ví pomalu i děti ve školce…

 

Co ano:

  1. Kalhoty, které se v půlce lýtek začnou rozšiřovat, umně odvádějí pozornost od „vršku“, který chcete schovat. Obzvláště ve spojení se šikovným vyšisováním na vašich hýždích.

 

  1. Nebo vyzkoušejte jiný trik – kupte si pánský střih (klidně i kalhoty určené přímo jim) o jedno číslo větší velikosti, než normálně nosíte. Uvidíte, jak vám padnou!

 

 

PRODLUŽTE SI KRÁTKÉ NOHY

 

Co ne:

Ani jediný pohled nevěnujte džínám s tříčtvrteční nebo 7/8 délkou. Ty si totiž mohou dovolit jen slečny s opravdu gazelími končetinami. Navíc ještě pokud jsou kalhoty zakončeny manžetou.

 

Co ano:

  1. Svislé nenápadné proužky na tmavých denimkách by měli prodávat v obchodech s magickými pomůckami – dokáží nemožné! Chcete-li být navíc ještě stylová, vyzkoušejte nějaké ve stylu Calvin Klein – bílé proužky na černém denimu. Vhodné i do práce!
  2. Postranních švů si většinou moc nevšímáme. Chyba! Právě tyto proužky našim nohám také umí dodat pár centimetrů. Vybírejte takové džíny, aby měly švy co nejvýraznější. Jiná varianta jsou všité lampasy z jiné látky.

 

 

ZUŽTE ŠIRŠÍ BOKY

 

Co ne:

Měla byste zanevřít na všechny kapsy na zadečku. Ať už mají jakékoli provedení, mají jednu nepříjemnou vlastnost: rozšiřují.

 

Co ano:

  1. Chtějte džíny s celkově širším střihem – především vám musí být mírně volnější přes stehna a boky.
  2. Lehce rozšířené nohavice do mírného zvonu dokáží vybalancovat postavu. Platí zde totiž nepřímá úměrnost – širší u kotníků, užší na bocích.

 

 

Reklama