• Skinny a slim

Jeden z neoblíbenějších střihů vůbec. Skinny jsou velmi úzké džínsy, které perfektně kopírují linie těla. Nic tedy neschovají, ale i tak nemusejí být v hledáčku pouze štíhlých žen. Takové skinny si mohou dovolit i ženy, které jsou „krev a mlíko“, proč by také měly své ženské proporce ukrývat? Pokud máte nějaké to kilo navíc, vybírejte si tmavé odstíny modré nebo klasiku v podobě černé. Jsou vhodné i pro menší postavy, nebo dámy, co mají krátké nohy. Skinny totiž dokáží postavu opticky prodloužit.

Slimky jsou skinny džínsům velmi podobné, často se také zaměňují. Jeden drobný rozdíl tu však je. Pokud se zaměříme na střih, tak slimky nejsou v dolní polovině těla tak obepnuté. Od kolen přes lýtka jsou mírně volnější. Hodí se tedy pro ty, které mají větší zadeček a stehna.

Z kolekce: Levi´s

  • Straight

Neboli cigaretový střih. Jak už sám název vypovídá, jedná se o džínsy, které jsou rovné. Oblíbené jsou u žen, které mají rády pohodlné oděvy, protože to straight rozhodně jsou. A právě ony jsou považovány za nadčasovou klasiku. Velké plus je i to, že skvěle padne na všechny typy postav. Primárně jsou řazeny do ležérního stylu, ale ty, které chtějí vypadat vyšší, mohou obout pohodlné botky na podpatku. V tomto případě ale spodní část kalhot ohrňte ke kotníkům.

Z kolekce: Orsay

  • Bootcut a Flared

Džínsy označené tímto názvem jsou novodobé zvonáče. Klasický symbol 70. let se do módy potajmu vkrade a nějakou dobu posečká. Bootcut nemají nohavice extrémně široké, jak je u zvonů zvykem, ale jen lehce. Svým střihem lichotí dámám, které chtějí zeštíhlit, v tomto případě obujte rozhodně podpatky. Líbivě zformují větší zadečky a stehna, schovají silnější lýtka. Retro zvonáče se módní světe jmenují Flared nebo Bell bottom.

Z kolekce: Zara

  • Boyfriend

Oblíbený střih hlavně u mladších či těch, co preferují pohodlnou streetovou módu. Džíny se vyznačují sníženým sedem a zúženými nohavicemi. K ženským proporcím ale nejsou příliš lichotivě. Deformují zadeček a opticky zkracují. Na druhou stranu ale mohou i schovat neduhy v oblasti stehen. Tím, že boyfriendky sedí na bocích, si dejte pozor na výběr svršků. Vykukující OTP (okrasný tukový prstenec) není nic pěkného.


Z kolekce: Zoot.cz

  • Mom

Mom střih je aktuálně králem napříč různými druhy džínsů. A opět, stejně jako u zvonáčů, se jedná o módní comeback. Jedná se trend 90. let. Znakem mom kalhot je především vysoký pas a směrem ke kotníkům zužující se střih. A komu budou slušet? Všem těm, co si na ně troufnou. Ovšem vyhnout by se jim měly ženy, co jsou silné, těm slušet nebudou.

Z kolekce: Mango

Módní tip:

Ať už zvolíte jakékoliv džíny, nezapomínejte na žhavý jarní a letní trend, který je naprostou jedničkou. Tím jsou ohrnuté nohavice a zkrácené délky kalhot.

Čtěte také:

Reklama