64839b07d1771image.png
Foto: Shutterstock

V uplých kalhotech v pevné džínovině by vám asi bylo horko, ale takové denimové šaty, košile, sukně, boty nebo doplňky? Proč ne!

Jak to tak bývá, trendy se vrací a jinak tomu není ani u denimu. Možná si ho můžete pamatovat z 60. a 70. let, kdy bylo v popředí hnutí hippie. Nosily se džíny, džínové košile i bundy a klidně ve společné kombinaci. Dnes se tomu říká denim on denim, tedy outfit složený z více kousků tohoto materiálu v různých odstínech modré.

64839e6cc1086image.png
Foto: Shutterstock

Pokud nevíte co na sebe nebo co s čím zkombinovat, džínovinou nikdy neuděláte chybu. Dnes jsou velkým hitem midi džínové sukně s rozparkem uprostřed nebo džínové bundičky, které přehodíte klidně zase přes džínové šaty. Džínovou bundu si personalizujte pomocí placek a odznáčků, bude to pak jedinečný kousek ve vašem šatníku, který, zdá se, nikdy nevyjde z módy a který nikdo nebude mít úplně totožný.

Džínové podpatky, čelenka z džínoviny, džínová kabelka nebo již zmíněné džínové šaty – jedná se o vděčné a dost univerzální kousky, které můžete sladit mezi sebou nebo s jakoukoliv jinou barvou/barvami a materiály. Využijete je při vytváření outfitů do práce, na party nebo třeba na kávu s kamarádkou. V létě volte vzdušnější a volné střihy, k večeru vás zahřeje klidně pevnější džínová bunda. Jedinou událostí, kdy se hodí tento vděčný materiál nechat doma, je svatba a večerní prestižní akce. 

Pokud si netroufáte, ale přesto se vám to líbí, začněte minimalisticky, tedy doplňky! Šátek, čepice, čelenka, kabelka nebo již zmíněné boty nejsou tak výrazným kouskem.

6486ef13a583dobrazek.png
Sukně Esprit, 999 Kč / Šaty Booho, 499 Kč / Boty Deichmann, 639 Kč / Kabelka Stradivarius, 599 Kč / Bunda Sinsay, 359 Kč

Zdroj: stylecaster, vogue, glamour  

Reklama