Látka zvaná denim se už dávno nepoužívá jen na praktické kalhoty, které jsou odolné a hodně vydrží. Z tohoto materiálu můžete v obchodech objevit již klasické i dříve nepředstavitelné modely (vždyť kdo by si ještě před deseti lety byl pomyslel, že bude přípustné obléknout si elegantně střižený džínový kostýmek do práce?). Každou sezónu se ale využití této látky trochu mění. Co si pro nás návrháři přichystali letos?
 
SAKO
Džínová saka a kabátky nenápadně nahradily dříve tak proslulé bundičky. Není se čemu divit – jejich využití je mnohem rozsáhlejší a přece jen vypadá o něco formálněji. Jaký si ale vybrat? Jednoznačně nějaký tmavý. Měl by mít jakýsi nádech obnošenosti, ale nezapomeňte na to, že móda „plísňáčů“ (tedy oblečení z nazelenalé džínoviny) je už zažehnána. Stejně tak už nikoho neoslníte celým outfitem z denimu (tím myslím kalhoty a sako z této látky). Raději kombinujte různé materiály.
 
SUKNĚ
Momentálně to podle módním kritérií ještě vyhrávají široké plátěné sukně do áčka, sahající pod kolena. Jenže i ty, k jisté nelibosti všech nespokojených se svýma nohama, jsou vytlačovány sukýnkami o poznání kratšími. Džínovými, v délce mini. Zvolte takovou, která nejvíce lichotí vaší postavě – může být rovná, ale i trochu do áčka. Volány a kanýry sice ještě v létě užijete, ale na podzim chtějte klasičtější kousek. Hitem jsou kapsičky a falešné zipy na předním dílu.
 
KALHOTY
Zde doporučuji neohlížet se na trendy, ale spíše na to, co vám sluší. Pokud se ale chcete tím, co nyní „letí“, inspirovat, pátrejte po džínách tmavě šedých, na stehnech o odstín světlejších. Návrháři by nás nejraději viděli v džínách úzkých, elastických (dokonale obepínajících naše tělo) a sahajících až do pasu. Padnou ale jen minimální části populace, takže nabídku v obchodech příliš neovlivnily. Co se týče ozdob, vrací se přezky a spony.
 
Reklama