shutterstock-1522166330.jpg

Foto: Shutterstock

Dýně je velmi chutná a univerzální surovina. Vhodná je nejen na vaření a pečení, ale také do omáček, salátů či polévek. Kromě dužiny se z ní dají využít také semínka, která jsou bohatá na minerály a vitamíny. Nejpoužívanější z této čeledě jsou dýně hokkaido a máslová dýně. Mají univerzální použití, jsou plné vody, vitamínu C a zdraví prospěšného betakarotenu.

Dýně hokkaido

Nejoblíbenější a neprodávanější druh dýně u nás. Je možné ji konzumovat i se slupkou a dá se také zcela bezpečně zamrazit, ze své chuti nic neztratí. Obsahuje malé množství kalorií a naopak hromadu tělu prospěšných látek.

Vhodné využití: využití této dýně je velice rozmanité. Díky její jemné chuti je možné ji připravit naslano i nasladko. Kromě polévky či pyré ji můžete přidat třeba i do koláče.

shutterstock-336009932.jpg

Foto: Shutterstock

Dýně máslová

Máslová dýně má hruškovitý tvar a světle oranžovou tuhou slupku. Dužina zralé dýně je světle oranžová, její chuť mírně nasládlá a jemně aromatická. Její výhodou je, že obsahuje minimum semínek.

Vhodné využití: konzumuje se výlučně tepelně zpracovaná, díky své jemné chuti je vhodná do polévek, případně i do moučníků. Dají se z ní také vyrobit marmelády, džemy nebo kompoty.

shutterstock-85144201.jpg

Foto: Shutterstock

Dýně muškátová

Jak už název napovídá, chuť této dýně připomíná oříšky. Má velmi jemnou a příjemnou chuť, která by se dala přirovnat k batátům. Navíc v ní najdeme velké množství minerálních látek, jako např. železo, hořčík a vápník.

Vhodné využití: hodí se pro všechny kuchyňské úpravy, její další výhodou je, že se může konzumovat i v syrovém stavu. Vhodná je pro vaření naslano i nasladko. Skvěle se hodí do orientálních pokrmů, kterým dodá ten správný říz. 

shutterstock-745711624.jpg

Foto: Shutterstock

Dýně špagetová

Svůj název dostala díky své dužině, která se po tepelné úpravě rozpadá na vlákna připomínající špagety. Není tolik sladká jako ostatní druhy dýní, proto se často využívá jako příloha k omáčkám.

Vhodné využití: hodí se téměř k čemukoliv. Použijte ji místo nudlí do polévky nebo přelijte rajčatovou omáčkou a získáte lehkou náhradu těstovin.

shutterstock-1232893639.jpg

Foto: Shutterstock

Čtěte také:

Zdroj: Tiskové materiály Tesco