6140dd459fc78clanek.jpg
Foto: Shutterstock

Dýně původně pochází ze Střední Ameriky, ale dávno v Česku zdomácněla a stala se snadno pěstovanou a vděčnou plodinou. Dříve byla u nás známá pouze tykev velkoplodá a většinou se z ní vyráběly domácí dýňové kompoty, na které málokdo vzpomíná s láskou. To už je naštěstí minulostí a dnes máme pestrou nabídku jak různých druhů, tak rozličných chutí i způsobů zpracování.

Čím si vás získá?

Tykev je neuvěřitelně variabilní – můžete ji vařit, péct, smažit, zavařovat, zapékat, cokoli vás napadne. Navíc je bohatým zdrojem minerálů: sodíku, draslíku, hořčíku nebo železa a také cenných vitamínů. Důvodů, proč si ji oblíbit, je opravdu mnoho. Tak neváhejte a vyberte si tu pravou pro vás.

Bio zaručí kvalitu

Ať už se chystáte na nákup hokkaidó, máslové či muškátové dýně, vždy se zaměřte na kvalitu. Tu najdete především v ekologickém zemědělství, které garantuje pěstování výhradně na přírodní bázi. Ty dýně, které jsou produkované v bio kvalitě, obsahují maximální množství vitamínů a minerálů v dobře vstřebatelné podobě pro vaše tělo, a navíc způsob jejich produkce pomáhá zachovat půdní úrodnost i biodiverzitu pro další generace.

Na co se hodí který druh?

Mezi nejznámější tykve u nás patří hokkaido, která je ideální jak na sladké moučníky, tak na přípravu polévky. Skvělé na ní je, že se nemusí loupat, protože slupka varem změkne. Stačí ji tedy zbavit semínek a dát se do vaření. Díky své sladší chuti a krémovité konzistenci se kromě polévek a dezertů hodí také jako náhrada příloh, k přípravě bramboráků nebo třeba do rizota.

Mezi další oblíbené dýně, byť ne tak známé, patří máslová. Má hruškovitý tvar se semínky pouze v dolní rozšířené části, poskytne nám tak velké množství dužiny a minimum odpadu. Chuťově je velmi jemná, s máslovooříškovými tóny, které se pečením ještě zvýrazní. Ta je vhodná pro přípravu slaných i sladkých pokrmů, ideální je také k přípravě pyré, které upotřebíte do koláčů a lívanců anebo výtečných přesnídávek pro děti.

Hledáte-li náhradu těstovin, pak vám skvěle poslouží špagetová dýně. Ta je, jak název napovídá, vhodná pro přípravu zeleninových špaget. Stačí ji rozpůlit, zbavit semínek a dát vařit. Po uvaření nebo upečení se tykev rozpadá na vlákna připomínající špagety. Použijte je místo nudlí do polévky nebo přelijte rajčatovou omáčkou a získáte snadnou a bezlepkovou náhradu těstovin.

Zdroje: myjsmebiomesicbiopotravin

Reklama