Do kin právě vstupuje dle názvu na první pohled „remake“ kultovního seriálu Pobřežní hlídka. Není to ovšem tak docela pravda, neboť dvakrát prý nevstoupíš do stejného oceánu. Připravte se na hodně odvázanou akční komedii, kde oproti vnadům Pamely Andresson vévodí pořádné svaly drsňáka z Kráčející skály. A taky DOST HUSTEJ humor...

Když se řekne Pobřežní hlídka, vybaví se lidem určitého věku David Hasselhoff, Pamela Anderson a běhání „červených plavek“ ve zpomaleném záběru. Stejnojmenný nový film však přináší trochu jiné kafe, resp. jiný plážový nápoj než tomu bylo v osmdesátých letech.

Pobřežní hlídka

Náš film je mnohem odvážnější než seriál, jenže my jsme netočili rodinnou podívanou, která se bude vysílat v odpoledním čase, takže jsme si mohli dovolit spoustu fórů, které jsou za hranou, a taky častější zobrazování tělesných partií, na které není slušné zírat,“ říká sám velký Dwayne Johnson, který v posledních letech v podobně laděných snímcích mile exceluje, např. viz Centrální inteligence.

Za chytrý tah osobně považuji, že se před kamerou sešli právě Dwayne Johnson a Zac Efron. Zatímco starší svalovec zaujal pevné místo v mnoha ženských srdcí - řekněme zralého věku (vzhledem k tomu, že už nějaký ten pátek svoje úžasné svaly ukazuje), stále ještě mladičký Zac Efron přitahuje mladší generaci, tj. přesně tu, která před pár lety šílela z jeho vizáže a tance ve filmech pro náctileté Muzikál ze Střední a spol.

Předpokládám, že tyto dívenky už za tu dobu lehce dospěly a mohou si dovolit jít samy do kina na poněkud košilatý film. V košili tedy není vůbec nikdo, ale víte, jak to myslím...

Pobřežní hlídka

Pokud bych měla odpovědět na otázku, proč jít právě na novou Pobřežní hlídku, napadá mě okamžitě mnoho důvodů, v kterých se shoduji prakticky i s panem režisérem Gordonem: „Mám pocit, že každý, a zvláště teď, po tomhle šíleném roce, se potřebuje zasmát. Moje Pobřežní hlídka vám dovolí na chvíli vypnout a pobavit se. To je náš cíl.“

Vnímejte snímek jako osvěžující únik na pláž, kde se nespálíte a nebudete mít vodu v uších ani písek v botách. A také veškeré vaše starosti zůstanou kdesi v dálce - za vodou. Léto je přesně ten čas, kdy můžeme zapomenout na umělecky hodnotné filmy. A prostě nechat odpočívat mozek a jen tak zírat na zábavný film. No a ta hezká těla jsou příjemným bonusem.

Co mě překvapilo

Jak slušňák Zac Efron z Muzikálu se střední dospěl do trochu jiné herecké polohy, která mu ovšem dost sekne.

Co mě nepřekvapilo

Jak skvělé má „Kráčející skála Dwayne Johnson“ stále tělo. Je fajn, že na některé věci se člověk může i po letech spolehnout.

P.S. A asi bych neměla prozrazovat, že fanoušci původního seriálu se dočkají i svých oblíbených hrdinů - pokračování Pobřežní hlídky by zkrátka nebylo kompletní, kdyby se v něm neobjevily známé tváře. Legendární David Hasselhoff i sexy symbol Pamela Anderson si užijí i zde svou vlastní velkou chvíli slávy.

foto: CinemArt a.s.

Reklama