Vezměte si diáře a rovnou si kroužkujte data premiér několika filmů, které bude stát za to vidět, minimálně právě kvůli jejich hereckému obsazení. Tentokrát jsme se zaměřili převážně na tuzemskou provenienci. Rozdělili jsme je do dvou kategorií.

Filmy, které si užijete více s kamarádkou

Poslední lednový den má premiéru česká komedie Ženy v běhu. Do vtipného příběhu ze současnosti obsadil scénárista a režisér Martin Horský (podílel se např. na Bezva ženská na krku) kromě krásných hereček také žádoucí mužské protějšky. Za všechny jmenujme Ondřeje Vetchého a Vladimíra Polívku.

Jak je z názvu jasné, vše se točí kolem dnes tolik populárního běhu. Tak kdo ví, možná po zhlédnutí začnete s tímto zdraví prospěšným sportem i vy. 


Dne 21. března jde do kin snímek, na který čekají nejen všechny fanynky noblesního Jaroslava Plesla. Právě ten se totiž objeví jako jeden z nápadníků Ester Geislerové, jež hledá lásku v romantické komedii Karla Janáka LOVEní.

Zřejmě symbolicky 14. února má premiéru již avízovaný snímek s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli Léto s gentlemanem. Předpokládá se, že po více jak neuvěřitelných čtyřiceti letech v něm naváže na romantiku nezapomenutelného Léta s kovbojem.

Tentokrát už je evidentně pro velké holky... Oblíbený herec si napsal i scénář a režie se ujal profesionál na slovo vzatý Jiří Adamec.  Těším se, že to bude další český snímek, jež pohladí po duši. Koneckonců, kdo četl/slyšel nějaký rozhovor s tímto úžasným hercem, ví, že je to skutečný gentleman.


Filmy, na které půjde rád i váš partner

Dne 24. ledna vstupuje do kin filmový Narušitel. Snímek na motivy skutečného příběhu armádního pilota Vladislava Baldy natočil jeho vlastní vnuk David Balda. V hlavní roli se objeví vítěz poslední řady StarDance – charismatický herec Jiří Dvořák.

Něco navíc: 
K filmu vznikl videoklip „Nad světem“ od dalšího oblíbence ženských srdcí - Michala Hrůzy.

Už tento týden jde do kin film, z kterého mrazí. Jmenuje se prostě – Kursk. A asi není nutné psát, o čem je. Kupte lístky a vyrazte na tento film se svým partnerem. Vy si samozřejmě i zde přijdete na své: Colin Firth v uniformě - uprostřed dramatu podle skutečné události - je prostě neodolatelný. 

  • Do kina se samozřejmě můžete těšit i třeba na jedinečnou Ivu Janžurovou (Teroristka, 4. dubna) nebo Vandu Hýbnerovou (Sněží, 9. května).
  • Milovnice hudebních filmů pak potěší hraný dokument o legendě jménem Elton John (Rocketman, 30. května).
  • Také se možná konečně dovíme, jak to dopadne s Avengers (25. dubna) a zda noví Muži v černém ochrání Zemi (Muži v černém: Globální hrozba, 13. června).
  • A pokud máte děti, tak v létě dorazí do kin nová verze Lvího krále. 

Tak příjemnou zábavu.

Přečtěte si také: 

Reklama