61b9f019eb1bacl.jpg
Foto: Shutterstock

Vypadat jako slavná americká herečka může mít mnohé výhody, ale také řadu nevýhod. Zdravotní sestra Ashley Leechin, která vypadá jako kopie zpěvačky Taylor Swift, o tom pohovořila pro magazín Newsweek. Svěřila se, že ji na vzájemnou podobnost začali lidé upozorňovat, když jí bylo 14 let a Taylor Swift sedmnáct. Na střední škole kvůli tomu byla Ashley dokonce obětí šikany.

Když se Ashley Leechin v roce 2020 přestěhovala do Nashvillu, což je město, kde Taylor odstartovala svou hudební kariéru, nemohla jít po ulici bez toho, aniž by ji zastavovali cizí lidé s žádostí o fotku. Neodradila je ani skutečnost, že je matkou dvou dětí, zatímco Taylor Swift je zatím bezdětná.

V té době Ashley natočila první video na TikTok a to se záhy začalo virálně šířit. Na ulici lidé zdravotní sestru v domnění, že jde o zpěvačku, zastavují nejen v případě, že je upravená, ale i když si vezme nevýraznou rtěnku a na oči sluneční brýle. Podobu vidí i tak.

Kromě obdivu, ale sklízí i posměch. Na sociálních sítích jí denně přistává množství nenávistných komentářů, hlavně od zpěvaččiných fanoušků, kteří se domnívají, že ji chce nahradit. Tvrdí například, že její vzhled je výsledkem plastických operací. Výjimkou nejsou ani výhružky. Čas od času si tedy v rámci zachování duševního zdraví dává Ashley od sociálních sítí pauzu.

„Nikdy jsem se s Taylor nesetkala, ale pokud by se to stalo, ráda bych jí poděkovala. Její hudba mě provázela většinu dospívání. Album The Best Day mi hodně pomohlo, když jsem mohla zprostředkovaně žít skrze texty a udělalo zázrak s mým duševním zdravím. A stále dělá,“ uvedla Ashley pro Newsweek.

Zdroje: Instagram, Newsweek