píše s humorem naše čtenářka s nickem Lubička o svém synovi, který už je dospělý a na kulturu s ní chodit moc nechce. A tak bere synovce a neteř a kulturu si užívá s nimi. Docela prima tetička, co říkáte?

Hezký den, chtěla bych napsat něco málo k dnešnímu tématu. Mám už sice odrostlejšího syna, ale když byl menší, tam jsme spolu pochodili kde co. Nejsem sice moc sportovní typ a tak vrcholem této aktivity byla vždy tak maximálně návštěva bazénu nebo nějaký pochod.

Protože jsme nádražácká rodina a díky tomu jsme mohli využít vlaku a to už samo o sobě byl někdy zážitek.Tak jsme zabalili o víkendu proviant na cestu, foťák a hlavně dobrou náladu a vydali se za dobrodružstvím. Domů jsme se vraceli někdy pozdě večer, unavení, ale plní zážitků z návštevy hradů a zámků. Foťák nabitý vzpomínkami, které si dodnes prohlížím.

Bylo na tom dobré i to, že jsou různé slevy pro děti, dny otevřených dveří a podobné věci.To se docela šiklo a tak jsme si mohli říct, že máme hodně muziky za málo peněz. Jednou jsme si koupili takovou knížku, kde byly vstupenky zdarma a to teprve byla paráda. Dneska se mohou taky používat Rodinné pasy co je taky výhoda.

No, pojezdili jsme toho hodně po republice i po sousedních státech. Jsem z Bratislavy a přibuzné vždy zlobilo, že jsem přišla k nim na návštěvu a ledva jsme se ohřáli, už jsme mazali na nějakou akci, o které ani oni neměli páru. U nás doma jsme se zase zaměřovali na kino a divadlo.

Do kina jsme chodili vždy moc rádi, i když žánry se postupem času měnily. Do divadla jsme chodili jen občas, ale byla to vždy slavnostní událost a hezky jsme se na to vychystali. Někdy jsem nemohla pochopit, že někteří lidé jsou schopní do divadla na sebe navléknout i pytel. Ráda na ten čas vzpomínám.

Dneska syna občas přemluvím na nějaký film, a to mu musím naslibovat ještě hory doly. Ještě mám tři synovce a neteř, tak mám kam sáhnout, když objevím nějakou zajímavou akci na netu.

Když vidím upřímnou radost v jejich očích, jak se jim to líbí, tak neodolám. Je to něco jiného, než s mým synem, který je už dospělý. S ním je to totiž dvojnásobní útrata a poloviční sranda.

Lubička

Milá Lubičko, to máte těžké, možná by váš syn šel do divadla nebo kina radši s přítelkyní, nebo kamarádkou, než s maminkou. Na tom už nic nezměníte.

Jak jste na tom s výchovou dětí ke kultuře, milé ženy-in? Berete je do kina, divadla, na koncerty, nebo výstavy? Jdou rády, nebo jsou spíš otrávené? Jak jsou na tom vaše děti třeba se čtením? Hrají na nějaký hudební nástroj? K čemu mají nadání?Jak rozvíjíte jejich talent?

Napište nám na naši adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama