Zoopark Chomutov byl založen v roce 1975 a nachází se v bezprostřední blízkosti Kamencového jezera. K vidění je zde více než 160 druhů zvířat, mezi kterými je 14 ohrožených druhů zařazených do Evropských záchranných programů.  Krásné přírodní prostředí ve spojení se službami skýtá malým i velkým návštěvníkům příležitost prožít v dobré náladě poučný a zábavný den. 

Na co letos nalákáte své děti? Tady je výběr tří mláďat, kterými se od dubna zoopark pyšní. 

Dvojčátka ovce merino (ovečka a beránek) se narodila 6. dubna v areálu skanzenu Stará Ves, kde je zoopark volně chová. Jde o plemeno ovce domácí, které je ceněné pro jemnou vlnu. Typickým znakem je obličej porostlý vlnou až po čenich. 
Zoopark Chomutov
Býček narozený 7. dubna v areálu Eurosafari. Od chovatelů dostal jméno Heřmánek (v den narození měl svátek Heřman). V dospělosti z něj ale bude pořádný býk, protože skotský náhorní skot je tvrdé a odolné plemeno, jedno z mála původních. Na Facebooku se stal díky krásné fotografii okamžitě miláčkem příznivců zooparku.
Zoopark Chomutov
Mládě orlosupa bradatého se vylíhlo 5. března. Rodiče se o něj starají, chovatelé kontrolují odchov pomocí kamery ve voliéře. Odchované mládě bude umístěno do jiné zoologické zahrady nebo zařazeno do reintrodukčního programu a vypuštěno do volné přírody (předpoklad je do letošních prázdnin). Podkrušnohorský zoopark je jednou ze čtyř zoologických zahrad v České republice, která orlosupa bradatého chová a v posledních letech se mu daří je rozmnožovat. Dvě mláďata už se podařilo odchovat, tohle bude snad třetí. Foto je pořízeno z kamery ve voliéře.
zvířata v Podkrušnohorském zooparku
Tak ať se vám vycházka plná objevů vydaří. 

foto: archiv Zoopark Chomutov

Chcete se dozvědět více? Poslechněte se hned teď originálního audio průvodce celým zooparkem.

Přečtěte si také: 

Uložit

Uložit