Teď nemám pochopitelně na mysli dvojčata lidská nebo zvířecí, ale dvojsady, nebo jak by se dal ještě jinak neohrabaně přeložit původní název twinset.
Prostě po česku dvojčata, dva svetříky z jednoho materiálu, v jedné barvě, které se dají nosit dohromady i zvlášť a budou vám slušet v každém věku.

Twinsety už hodně přes padesát let porušují ono nepsané pravidlo, že nic není napořád. Vznikly v Americe v době hospodářského zázraku, kdy bylo nanejvýš žádoucí ukazovat, jak se všem dobře daří, kdy se žena několikrát za den převlékala a ke každé příležitosti si brala jiné šaty, aby byla pýchou a dokonalou vizitkou manželova úspěchu…
To všechno odnes čas, sešněrovaný módní diktát nahlodaly feministky a dorazili nespokojení potomci v šedesátých letech. Ale twinsety přežily a nosí se v podstatě nezměněné formě dodnes.
Posuďte samy.Na obrázcích vidíte původní twinset z padesátých let, kdy si ho dáma s nezbytnou šňůrou perel oblékala k ranní kávě, další je jeho mladistvá verze z let šedesátých doplněná skládanou minisukní, nebo komplet od Chloé ze sedmdesátých let.

A nové verze?
Fantazii se meze nekladou a stále je to ta nerozlučná a nesmrtelná dvojka.
Vybraly byste si?