Mezi našimi čtenářkami je hodně maminek dvojčat, to jsem moc ráda! Další příspěvek o svých synech nám poslala dasena.

No, muselo být u vás veselo. :-) Moc děkuju za povídání, třeba se časem dočkáte i dvojitých vnoučat.


Zdravím všechny zeny-in a redakci.

Je tomu už 30 let co se mi narodila dvojčata, jsou to kluci a dnes jsou to už velcí habáni :o)

Byla jsem natolik překvapená, protože u nás v rodině nikdy dvojčata nebyla. Jak jsem později zjistila, z manželovy strany ano.

Kluci byli malinký, 2,80 a 2,40 kg, ale zato čiperný.

Stále řvali, tako tur.

Ráno jsme vylítli z postele, jeden přebaloval, druhý letěl dělat mléko, aby nevzbudili panelák. Moje maminka už byla po smrti a manželova maminka byla stará, takže nám s nimi nikdo nemohl pomoci.

A jak ten čas letěl, najednou jim byly tři roky. V našem domě bydlel pán v přízemí a vždycky mi říkal, teda maminko, to jsou čísla. Za domem byl strom a oni po něm lezli, jako opice.

Pamatuji se, že byl sníh a naše kluci měli bláto na kulichách, nikdo to nechápal, já taky né, ale do bytu nesměli, svlékala jsem je před bytem a všechno i se slipkama bylo od bláta, takže vše i s botama do vany a vymáchat a dát do pračky.

Soused stále seděl u okna a díval se, kdy se objeví naši kluci. Vyprávěl mi, že musel jíst u okna, aby mu něco neuteklo, protože takový program v televizi nebyl :o)

Byla to honička, ale zvládli jsme to, večer když jsem se dívala do postýlek, byli to andílci a říkala jsem si, jak tihle andílci mohli takhle zlobit, ale byli k zulíbání.

Ještě jedna zkušenost s našimi raubíry. Dostali takový malý kola a lítali na nich po sídlišti.

Jednou prý na našeho Jendu volala jedna holčina, že ho miluje. Ovšem Jenda se v té době ještě styděl a jak se otočil, narazil na ocelovou konstrukci a rozbil si čelo tak, že mu visela kůže přes oko. Jako správná máma jsem lítala po bytě a nevěděla, co s ním. Zklidnil mne starší syn, zavolal záchranku a Jenda šel na šití.

Od té doby je lidé poznali, Jenda - rovná se jizva. Ještě dodnes ta jizva je vidět, ale přesto se oženil :o)

Vážená redakce a milé ženy-in, je to nádhera mít dvojčata i v jejich pozdějším věku.

Když vidím, jak se kluci mají rádi, jak si pomáhají a jak se dostanou k sobě, blbnou jako by jim byly tři roky, přestože už mají dnes své dívky, jsou stále hraví a hlavně jsou to moje chlouba.

Milé ženy všechno se musí zvládnout a tak jsme to zvládli i my.

Přeji krásný den

dasena

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Příběhy s dvojčaty, trojčaty atd.

  • Máte doma dvojčata?
  • Jaké bylo těhotenství s dvojčaty a jejich porod?
  • Máte dvojčata v příbuzenstvu, nebo je mají kamarádi, známí či kolegové z práce?
  • Znáte někoho s trojčaty nebo ještě více dětmi?
  • Zažila jste nějakou zajímavou či vtipnou příhodu?

Pište nám, klidně pošlete i fotky! Jedna z vás opět získá pěkný dárek, tentokrát dvě balení multivitamínů Marťánci a bonbóny a lízátka nimm2. Příspěvky posílejte na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo DVOJČATA. Těším se na ně dnes do 14.30 hodin. A děkuju!

dvojce

Reklama