Alena s Agátou jsou jednovaječná dvojčata, která rozeznali nanejvýš jejich rodiče. Na rozdíl od učitelů, spolužáků a „jednoho“ zamilovaného kluka.

twins

Už na základní škole byly k nerozeznání, učitelům se pletla nejen jejich podoba, ale i jména: Alena, Agáta, rodiče si vyhráli i se jmény.
Alena byla o pár minut starší, a také neopomněla připomínat, že chytřejší. Známky však měly obě sestry stejné, protože když Agátka neuměla, nebyl problém, aby si s Alenou vyměnily místa v lavici a následně i u tabule.

Pletli si je i na střední škole. Profesoři, spolužačky i spolužáci, obzvlášť pak jeden, který se do jedné z dvojčat, té mladší, zamiloval. Zpočátku v tom měl jasno, poněvadž na rande chodila jenom Agáta, jednou se však stalo, že onemocněla, a tak poprosila sestru, jestli by šla na rande místo ní, neboť k tomu záskoku si ještě vymyslela zkoušku věrnosti. Poprosila Alenu, ať moc nemluví a dělá, že je Agáta, a schválně, jestli to Petr, tak se ten kluk jmenoval, pozná.

Jenže se přihodilo něco, s čím Agáta nepočítala. Petr by byl ve zkoušce snad i obstál, ale neobstála Alena. Hned na prvním rande se s Petrem vyspala. Agátě nic neřekla, neboť věděla, že ona ještě s Petrem nic neměla. A jak to u dospívajících kluků bývá, rozum mají převážně v kalhotách, a tak Petrovi tento „nový“ vztah vyhovoval víc.

Všechno prasklo ve chvíli, kdy se Agáta uzdravila a přišla do školy i za Petrem. Ten už ji však nechtěl, chtěl tu druhou.
Sestry se tehdy na dlouhou dobu pohádaly, dokonce se rozesadily v lavici, tak je alespoň ostatní lépe rozeznali.

Po maturitě se Petr na Alenu stejně nakonec vykašlal a obě sestry se usmířily. Přihlášku na vysokou školu si podala jenom Alena, ta chytřejší, Agátě už se studovat nechtělo, našla si přítele a po nějaké době si společně s kamarádkou otevřely kadeřnictví. Tehdy se rozhodla k razantní změně. Své tmavé vlasy si odbarvila na blond.

Když byl třídní sraz ze střední školy, přišly tam obě. Ale ani nemusely mít každá jiné vlasy, i tak byly dobře k rozeznání. Je zajímavé, že čím jsou starší, tím méně jsou si podobné a také se jim mění hlasy. Alena má hrubší hlas, je spíš sportovnější postavy, Agáta mluví pisklavěji, po dvou dětech malinko přibrala a pořád vede svoje kadeřnictví. Mají sice stejné rysy, ale jinak nic, a prý je to vůbec nemrzí.

Na srazu nechyběl ani spolužák Petr, i ten se změnil. Vypadaly mu vlasy, narostlo břicho, ztratil jiskru v očích. Když začali všichni tři vzpomínat na zkoušku věrnosti, Agáta se smíchem prohlásila: „Bože, Péťo, s Tebou jsem já málem přišla o panenství.“
A Alena dodala: „Vzala jsem to za Tebe, jsme přece sestry, ne?“

Čtěte také:

Reklama