Prodejte do konce března své staré dveře, SAPELI vyplácí „třískovné“

Společnost SAPELI, česká jednička na trhu ve výrobě dveří a zárubní, provedla v lednu letošního roku průzkum zaměřený na interiérové dveře českých domácností. Z průzkumu vyplynulo, že v téměř 50 procentech českých domů a bytů je možné najít 6 a více dveří, třetina domácností má pak doma 4 až 5 dveří. Velkým překvapením vyplývajícím z provedeného průzkumu je však stáří dveří v českých domácnostech. Vůbec nejvíce českých domácností (27 %) je totiž vybaveno interiérovými dveřmi, které jsou 20 a více let staré. Dveře v takto vysokém věku nejenže již neplní svou funkčnost, navíc také narušují celkový estetický dojem z interiéru.

Při rekonstrukci bytu nebo přestěhování málokdo věnuje pozornost dveřím a jejich výměně. Důsledkem toho je, že toto zařízení stárne, opotřebovává se, ztrácí svou funkčnost a především narušuje celkový vzhled interiéru. Zatímco během dvaceti a více let si česká domácnost alespoň jednou koupí nový nábytek do obývacího pokoje, sedačku či kuchyňskou linku, valná většina českých domácností přitom nepomyslí na výměnu svých stárnoucích dveří nebo tuto investici stále odkládá v domnění, že není nutná. Přitom právě dveří se dotýkáme denně nejčastěji, jsou vizitkou vstupu do každé místnosti a v neposlední řadě dotvářejí vzhled našeho obydlí.

dveře

Zdroj: SAPELI. Leden 2014. n=525

Pokud se lidé přece jenom rozhodnou, že v domácnosti dveře vymění, jejich rozhodování nejčastěji probíhá podle následujících kritérií: přijatelná cena, vzhled a design, snadná údržba a kvalitní vnější materiál.

Při výměně dveří tedy hraje roli nejen cena, ale hlavně celkové ladění interiéru a povrchový materiál. Podle průzkumu Češi preferují dýhované dveře (32,0 %) oproti dalším materiálům jako jsou folie (18%), umělé CPL materiály (28,5%), celodřevěné dveře (15,5 %) a jiné materiály (6 %). Pokud chcete, aby vám nové dveře co nejdéle a nejlépe sloužily, je dobré myslet i na jejich výplň a funkční vlastnosti. Zajímejte se o to, co se skrývá pod povrchem vašich dveří, jak dlouho vydrží použité panty či kování, jak odolný je vámi vybraný materiál. „Většina Čechů si nové dveře kupuje z racionálních důvodů, podle nás jsou však neméně důležité i ty emoční. Kvalitní dveře jsou symbolem bezpečí, harmonie a soukromí. Naše dveře mají v sobě skrytý velký kus lidské práce a entusiasmu. Všechny detaily přísně testujeme, abychom byli schopni zákazníkům nabídnout tu nejlepší kvalitu,“  říká Dušan Vrtal, zástupce společnosti SAPELIa dodává: „ Neustále se zabýváme tím, co navíc by nám dveře měli poskytnout.  Dveře vám totiž nestárnou jen svým fyzickým vzhledem, ale stejně tako jako se neustále vyvíjejí domácí spotřebiče, mění se i technické možnosti dveří. Dnes jsou již běžné bezpolodrážkové dveře, dveře bez zárubní, či různé moderní posuvné systémy.“

dveře

Aby byla výměna starých dveří za nové ještě snadnější, vzkazuje společnost  SAPELI svým zákazníkům „Prodejte své staré dveře“. Při zakoupení kompletu dveře+zárubeň+klika v jednom ze sedmi SAPELI CENTER či padesáti SAPELI POINTŮ mají zákazníci možnost získat finanční bonus ve výši 500 Kč za každé jejich staré dveře. Stačí přitom pouze vyplnit krátký dotazník na stránkách www.sapeli.cz ještě před provedením nákupu. Finanční bonus není jedinou výhodou programu.  „Většina zákazníků si po koupi nových dveří nechce dělat starosti s likvidací těch starých. Proto v naší aktuální kampani nabízíme kromě takzvaného „třískovného“ také odvoz a likvidaci starých dveří zdarma,“ dodává Dušan Vrtal.

Společnost SAPELI také spustila soutěž o další zajímavé ceny. Zapojit se může každý, kdo si v období od 15. 12. 2014 do 31. 3. 2015 zakoupí dveře a zárubně SAPELI. Stačí vyfotit staré dveře v interiéru před výměnou a nové dveře a zárubně SAPELI v interiéru po výměně. Fotky mohou zákazníci posílat až do konce května. A vyhrát je možné 5 x 20 000,- Kč na nové dveře.

dveře

Průzkum, realizovaný společností SAPELI v lednu letošního roku se zaměřoval na počet, stáří a povrchový materiál interiérových dveří v českých domácnostech. Průzkumu se zúčastnilo 525 respondentů z celé České republiky.

Reklama