Není to tak dávno, kdy jsem  v rubrice magie popisovala křišťálovou ochranu našeho obydlí. Někdo tomu věří, jiný se směje... Každému, co jeho jest. Již dávno tomu zpět, co jsem si zvykla, být některými jedinci považována za blázna. A přeji jim všem mnoho lásky - té totiž není nikdy dost! 

Na tento článek jsem si vzpomněla při čtení o Feng - šuej od Lillian Too když jsem zde našla psaní o vybavení vchodových dveří ochrannou energií. Domovní dveře jsou podle mě základ, miluji pěkné, bytelné a zajímavé dveře. Všímám si vstupních dveří u všech svých přátel, i jen tak, když jdu třeba ulicí, či na dovolené… a že jsou k vidění opravdu mistrovské kousky (ovšem i naopak).

door

Lillian ve své knize říká, že jsou-li naše vstupní dveře bytelné, mají mocnou ochrannou energii. Nevím, jak je to u vás, ale já jsem vždy toužila mít pevné, dřevěné dveře, nejlépe do oblouku a barevné - třeba modré :-) s různými ozdobami. Několikery dveře jsem si dokonce pomalovala a polepila všelijakými kamínky či lístky. Číňané podle Feng- šuej vybavují své vchody dveřními ochránci, zejména v chrámech a palácích, a své domy páry jednorožců čchi-lin nebo lvíčků fu.

Ovšem i mnoho dalších kultur věří v sílu ochranných symbolů dveří. Ochranné symboly se zpravidla umisťují u vstupu do domova a jejich moc ještě narůstá, pakliže dveře vědomě vybavíme životní energií. Tohoto posílení dosáhneme vědomým soustředěním a vhodnou vizualizací. Takovou vizualizaci je nejlepší provádět ráno při východu slunce. Lillian nám zde nabízí takový vizualizační rituál: Nejdříve protřeste třikrát ruce, abyste uvolnili tok energie. Postavte se uvnitř v domě, asi 2,75 metru od předních dveří. Zvedněte ruce s otevřenými dlaněmi tak, aby celé vaše tělo bylo otočeno k zavřeným dveřím. Soustřeďte své myšlenky na dveře a představujte si, jak z vašich dlaní vychází neviditelná energie a jak prosvětluje oblast dveří hned před nimi. Myslete na to, že tato energie tvoří neviditelnou stěnu silného ochranného světla, bránící ve vstupu nepřátelské energii.

door

  • Je-li váš dům obrácen na jih, dveře se otevírají směrem k severu - měli byste si představit plochu modrého světla, zabráníte tak vstupu neštěstí a zlým lidem.
  • Směřují-li vaše dveře k východu - vytvořte si v mysli plochu bílého světla. Ta má moc ochránit váš dům před veškerým zlem a neštěstím.
  • Jsou-li vaše dveře směrem k západu - měli byste v myslích vytvořit plochu zeleného či modrého světla. Dodáte tak moc energii a ta ochrání obyvatele domu před neštěstím.
  • Směřují-li vaše dveře k severu - vcházíte jimi směrem na jih, měli byste vytvořit plochu zářivě růžového světla - přitáhnete tím sílu, jenž je silně ochranná.
  • Jsou-li vaše dveře směrem k jihozápadu nebo severovýchodu, představte si plochu žlutého světla zářícího zlatě. Tato vizualizace je mocná a posílí vaše dveře, jelikož má moc přivábit devět typů štěstí.
  • Směřují-li vaše dveře na jihovýchod - představte si stěnu bílého světla, pro přivábení nebeského štěstí.
  • A nakonec jsou-li vaše vstupní dveře na severozápad - myslete na plochu modrého či zeleného světla, abyste k sobě přitáhli prosperitu.

Máte pocit, že je to opět cosi bláznivého? Možná ano, možná ne... Co by byl svět bez bláznivých nápadů, dobrodružství, magie a zrníček  hvězdného prachu?

Pouhé živoření. :-)

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Reklama