Čtenářka DCOLGA vzpomíná na páteční pořad pro mladé, ale nevybavuje si, jak se jmenoval. Vzpomenete si vy? Děkuji Vám DCOLGO za příspěvek.

Hezký chladný den s hrajícím rádiem přeji všem. 

Co je pro mě rádio? Jedním slovem, vlastně dvěma – zvuková kulisa.

Celé roky co pracuji, mám rádio poblíž dveří do kanceláře a když ráno přijedu do práce, tak ho automaticky hned zapínám a hraje celou dobu, co jsem v práci. Na druhou stranu, kdyby se mě někdo zeptal, co říkali nebo co hráli, tak nebudu vědět. Prostě zvuková kulisa. Dokážu při něm přemýšlet, jednat, vyřizovat potřebné věci,… a nemusím ho vůbec vnímat, ale ticho v kanceláři mi hodně vadí. Naštěstí to nikoho neruší.  A co poslouchám nejen v kanceláři, ale i v autě a ráno doma – Rádio Blaník.

Taky pamatuji rozhlas po drátě ( i když jsme ho nikdy doma neměli), ranní rozcvičky – nikdy jsem podle nich necvičila. Ale na co ráda vzpomínám, byly myslím že páteční pořady pro mladé, kdy jsem si s malým tranzistoráčkem (nepatrně větší než dnešní mobily, dal se koupit pouze v Tuzexu)zalezla do pokoje a při „černé hodince“ poslouchala tento pořad. Vzhledem ke svému nynějšímu věku a tenkrát pubertálnímu období, si už název pořadu nepamatuji, ale tu pohodovou atmosféru si dokážu vybavit ještě teď.

Takže závěrem – s rádiem je pro mě život příjemnější.

Přeji všem s poslechem rádia nebo i bez hezký den a hlavně už teplíčko 

DCOLGA
Příspěvek nebyl redakčně upraven


Jaký je váš vztah k rádiu?

  • Je vašim každodenním společníkem?
  • Nebo vás nebaví jen poslouchat a jako podkres máte doma televizi?
  • Kde, kdy a s kým ho posloucháte?
  • Jaký pro vás mělo / má význam?
  • Co posloucháte?
  • Na jaké rozhlasové pořady nejraději vzpomínáte?
  • A jak dlouho myslíte, ještě rozhlas přežije?

Úvahy, příběhy, postřehy, vzpomínky či vtipy na výše uvedené otázky, ale nejen je, posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, dnes kolem 16. hodiny za příspěvek odměním krásnou květinou doručenou až k vám domů!!! Tak pište, těším se…

Reklama