Kdo by měl děti milovat více než jejich matka? A přitom se i mezi matkami najdou vražedkyně vlastních potomků. Jednu z nejslavnějších, Marii Noelovou, hned tak někdo nepřekoná.

V německém tisku se však včera objevily zprávy hned o dvou ženách, které se zřejmě strašlivého činu také dopustily.

Osmadvacetiletá žena ze saského Plavna skrývala tři mrtvé kojence – dvě dcerky, narozené v letech 2004 a 2005, byly v mrazáku, děvčátko narozené roku 2002 v sousedním domě. Dva synové přitom byli v pořádku, policie je však pro jistotu svěřila do péče příbuzným. Žena prohlašuje, že všechny tři dívky nějakou dobu po porodu náhle zemřely, není však schopna vysvětlit, proč jejich tělíčka skrývala. Protože první dcerku porodila v nemocnici, a tak o ni byl záznam, často se stěhovala, aby její smrt utajila. Tělíčka dětí s sebou přitom vozila v kufru. Další dvě děti už porodila doma. Na problém upozornilo úřady až to, že se nejstarší dcera dlouhodobě nedostavovala na preventivní lékařskou prohlídku.

Jednatřicetiletá matka ze šlesvicko-holštýnského města Darry zase pravděpodobně zavraždila pět svých synů ve věku od pěti do devíti let. Omámila je zřejmě léky a udusila igelitovými sáčky, nataženými přes hlavu. Těla byla nalezena v rodinném domku. Podle policejních zpráv je žena psychicky nemocná a po činu se svěřila lékaři. Úřady byly už dříve varovány, že chlapci jsou zanedbáváni – zasáhnout však nestačily.

Zdroj: www.tagesspiegel.de

Jaký trest by si podle Vás zasloužily ženy, pokud by se prokázalo, že své děti skutečně zabily? Dovedete si představit, co může vést matku k takovému činu? Co myslíte, dalo se oběma vraždám zabránit, kdyby úřady reagovaly rychleji?

Reklama