Ta stresující situace nastane ráno v mnoha rodinách - pánové se snaží rychle oholit, protože dámy už je vyhánějí, aby zdokonalily svůj účes a nalíčily se. Všechny tyto činnosti se zpravidla odehrávají u umyvadla, kde tak vzniká tlačenice a mnoho hádek. Přitom v mnoha případech, pokud tedy nemáte právě koupelnu nejmenší z nejmenších, je řešení poměrně jednoduché. Pokud tady zůstává prostor minimálně 120×60 cm, můžete si dopřát umyvadla dvě. Zbývá-li vám místa více, lze je doplnit i odkládací plochou, kterou v této místnosti vždy oceníte.  
Výrobci sanitárního zařízení běžně nabízejí ve svých programech dvojumyvadla - s odkládací plochou i bez ní. Některé mají dokonce mírně vychýlenou osu. Je to ryze z praktických důvodů - lidé u nich nestojí vedle sebe, ale jsou mírně natočení k sobě a nebouchají se tak lokty ani jinak neomezují.
Také u dvojumyvadel se mohou designéři vyřádit a zákazníci si tak vybírají od jednoduchých geometrických tvarů až po příjemně zaoblená umyvadla.


Hotová dvojumyvadla, která se prodávají jako jeden kus nábytku, ale nejsou jedinou možností. Můžete si vybrat i dvě jednoduchá umyvadla a nechat si je osadit do desky, nebo pod ni. Umyvadla k tomu samozřejmě musejí mít přizpůsobený tvar. Deska kolem potom slouží opět jako velký odkládací prostor. Z těchto dvou způsobů je lepší osazení pod desku. Princip je jednoduchý - do desky se vyřízne otvor nepatrně menší než průměr umyvadla, které se pod ni připevňuje. Nemůže se proto stát, že by se tady vytvořila spára či drážky, kde by se držela voda a další nečistoty. Právě tohle může činit potíže u umyvadel osazených shora.
Do koupelen však není vhodná deska, která se používá jako pracovní v kuchyni. Jen těžko by tady odolávala zvýšené vlhkosti a vodě. Doporučuje se proto volit speciální desky určené právě do koupelen, na oblibě si získává jak umělý, tak přírodní kámen.Dvojumyadlo se díky svým rozměrům stává dominantou koupelny, kterou nikdo nepřehlédne. Dopracovat byste ho tedy měli do posledních detailů. To se rozhodně týká zakrytí odpadu. Stejně jako u obyčejných umyvadel máte několik možností. Krásné i praktické řešení nabízí osazení spodních skříněk pod umyvadlo. Výrobci sanitární keramiky zpravidla nabízejí celé série výrobků, proto mají přímo v nabídce k umyvadlům i různé typy skříněk. Chcete-li mít prostor pod umyvadlem volný nebo sem umístit pouze police či koš na prádlo, raději zvolte nerezový než plastový. Plastový potom můžete přikrýt sloupem či polosloupem, který je praktičtější. Nedosahuje až na zem, a proto pod umyvadlem budete jednoduše vytírat.


ilustrační foto Ideal Standard

Reklama