Hned první festivalový den čtvrtek 28. července se ponese ve znamení oslav kulatých výročí rockových legend – kapel Arakain a Olympic. První jmenovaný jubilant oslaví 40 let na scéně a ten druhý dokonce 60! Jejich výročí tedy uzavírají první stovku na Benátské s Impulsem!

6242e989cf5d6obrazek.png

„Tak to je trefa. To by mě ani ve snu nenapadlo, že si oslaví Olympic výročí s Arakainem. Fakt se na to upřímně těším. Arakain je naše velmi spřízněná kapela a mě o to víc těší, že když jsem ji poprvé v roce 1989 nahrával, tak jsem jim předpovídal dlouhou životnost,“ říká frontman kapely Olympic Petr Janda.

6242e9f6c113cobrazek.png

„Když jsme v minulém století jako mladí nadšenci začínali s naším žánrem, říkali jsme si, že bychom chtěli alespoň zanechat stopu v paměti příznivců rockové muziky, a ke stálicím, jako je zrovna Olympic, jsme vzhlíželi s respektem. Postupem času jsme natočili na dvacet desek, z nichž takřka polovinu jsme nahráli ve studiu Propast u Petra Jandy. Během nahrávání se z nás stali dobří přátelé a kolegové. Bude nám velkou ctí doplnit jejich neuvěřitelnou a úctyhodnou životní číslovku tou naší, která se v příštím roce také nebezpečně zakulatí. Společně tak naše kapely dají dohromady ‚jedno století rocku‘. Budeme se na to moc těšit a věříme, že si fanoušci přijdou slavnostní večer na Benátský užít s námi,“ říká frontman skupiny Arakain Jiří Urban.

6242ea09237dbobrazek.png

Druhá stovka bude patřit především frontmanovi kapely Team – Pal’ovi Haberovi, který se do ní společně s fanoušky dopočítá poslední festivalový den v sobotu 30. července. Oslavovat se bude nejenom 40 let působení kapely na scéně, ale také kulaté 60. narozeniny samotného Pal’a Habery.

I tento rok si pořadatelé dali velmi záležet na kvalitním programu, a návštěvníkům Benátské s Impulsem! tak zajistili účast předních hudebních osobností a skupin. Letos se tedy na scéně v Liberci vystřídají taková jména jako jsou Chinaski, Walda Gang, Divoký Bill, Škwor, Traktor, nebo Vypsaná fixa a písničkář Pokáč. Potvrzení účasti řady významných hudebníků z Česka i Slovenska opětovně stvrzuje tradiční vysokou úroveň festivalového programu Benátská s Impulsem!

Do konce března mají navíc zájemci jedinečnou šanci získat vstupenky na jednu z nejvýznamnějších tuzemských hudebních akcí za zvýhodněnou cenu. Celofestivalová vstupenka je do konce tohoto měsíce v prodeji za 1790 Kč, jednodenní vstupenka na čtvrtek za 790 , a nakonec jednodenní vstupenka na pátek nebo sobotu za 1090 Kč. Kromě skvělé hudby si návštěvníci přijdou na své i co do skvělého občerstvení či doprovodného programu v rámci kterého pořadatelé mysleli také na rodiny s dětmi. Festivalové brány budou pro všechny příznivce hudby pod širým nebem otevřeny od 28. do 31. 7. 2022 v Liberci v areálu Vesec.

Více o festivalu Benátská! s Impulsem

Benátská! s Impulsem je nejstarším festivalem nabízejícím to nejlepší z česko-slovenské rockové scény a každoročně přiláká desetitisíce fanoušků hudby. Po vynucené dvouleté pauze se na Benátské představí celá plejáda hudebních matadorů a tradičně také spousta mladých kapel. Benátská začíná každý ročník „Večírkem pro nedočkavé“, který probíhá ve čtvrtek, a pokaždé se jedná o skvostný zážitek s překvapením. Pro děti je připravena stage pro mladé s bohatým doprovodným programem, který dotváří atmosféru rodinného festivalu, pyšnícího se bezkonkurenčním zázemím. Organizátoři si velmi zakládají na udržovaném prostředí a Benátská bývá právem nazývána nejčistším festivalem. Nedílnou součástí programu je také kvalitní a rozmanité stravování, festivalová pivnice a vinárna. Samozřejmostí je rovněž dostatek parkovacích ploch, výborná obslužnost hromadné dopravy přímo z centra Liberce či možnost dopravy do areálu populárním festivalovým vláčkem.

Festival dobré nálady Benátská! s Impulsem proběhne 28. 7. – 31. 7. 2022 v Liberci v areálu Vesec.

Více na Benatska.cz

Reklama