Zdravím všechny v redakci i všechny Ženy-in

Moje historka s vínem se stala na naší společné dovolené, kde jsem byla s mužíčkem a tehdy asi čtyřletou dcerkou Kristýnkou. Jeli jsem do Itálie do campu San Francesco. Podotknu, že jsem jeli i s mými rodiči.

Byli jsme tam již několikátý den, na pláži bylo pořád stejně horko, když jsme se rozhodli, teda mužíček, že se půjdem občerstvit do restaurace u pláže, kde je i bazének.

Kristýnka skočila rovnou do bazénu, a my si objednali flašku bílého vína.
Donesli ho ve džbánku, k tomu dvě skleničky, tak jsme se do něho pustili, bylo dobré, to se musí nechat. Bylo už pozdě odpoledne, když rodiče odcházeli z pláže, stavili se za náma, a protože jsme měli ještě půl džbánku, požádali jsem ještě o dvě sklenice.

Pomaličku jsme to vypili a s mojí nedokonale dokonalou italštinou jsem číšníka požádala o zaplacení.

Přišel do minuty: s dalším džbánkem, chvíli mi trvalo, než jsem byla schopna vůbec zareagovat, ono taky už nějakou tu promili jsem v sobě měla, na alkohol zvyklá nejsem, takže i ta „trocha“ mi už stačila, abych nebyla střízlivá.

Chopila jsem se rukama nohama vysvětlovat, že jsme chtěli zaplatit, a ne druhou flašku vína. Číšník jednoduše řekl, že ok, ok. Tak jsem to pochopila, že mají snad nějakou „akci“ :o)) pro návštěvníky a že dávají druhou flašku zdarma k té první.

Jak jsem to byla naivní, ale to jsem zjistila až u placení :o)). Ale teda vypít další flašku nám dalo pořádně zabrat, odcházeli jsme, když bylo kolem osmé hodiny večer, malá šla s náma, zrovna vylezla z bazénku, a nám bylo hrozně do smíchu.

Navzájem jsme se podpírali a smáli se na celý camp. Všechno nám bylo k smíchu. I to, jak se po nás cizinci koukají, jak otáčí hlavami, vše nám bylo jedno.

Blízko u chatky jsem si sedli na trávu a smáli se ničemu asi půl hodiny. I teď, když si vzpomenu, tak se usmívám, bylo to moc pěkné, a poprvé, kdy jsme se opili na dovolené, a taky naposledy, už jsme si dávali pozor, a když jsme s flaškou začali, tak jsme u té jedné skončili. Ale to až dlouho po tomto zážitku.

No a teď, když večer, jak děti spí, usedám k ženě-in, tak si dám skleničku červeného vína s colou, mám jistotu, že i po jedné skleničce se mi bude dobře usínat:o))

A stačí jen jedna - sklenička :o))).

renata.mi


Přeji všem krásný den, i když u nás na Moravě prší.


A já vám přeji to samé a pití s Mirkem. Dvě lahve jsou pro někoho jako nic, pro někoho zase moc.:)

Reklama