Oba dva bývají spojováni se svobodou a s bojem za ni. Jeden byl revolucionář, druhý zpěvák. Jeden neváhal rozpoutat válku, druhý usiloval o mír. Jeden před čtyřiceti lety, 9. 10. 1967 zemřel, druhý se před sedmašedesáti lety téhož dne narodil. Kdybychom si hráli na numerology, jistě bychom v těch číslech – čtyřicet a šedesát sedm – mohli najít hlubokou symboliku.

Ernesto Guevara de la Serna, slavný Che Guevara, se stal symbolem revoluce chudých proti bohatým, utlačovaných proti utlačovatelům. Vystudovaný lékař, vůdce guerillových jednotek a jeden z hlavních protagonistů úspěšného povstání na Kubě, spolubojovník Fidela Castra, zemřel stejně jako žil – byl zrazen, raněn v boji a nakonec popraven, když vedl partyzány v Bolívii.

John Lennon, umělec, rebel a zakladatel slavných Beatles se stal symbolem boje proti válkám a proti všemu zkostnatělému a starému. Proslul mimo jiné svou tezí, že Beatles jsou slavnější než Ježíš Kristus. Na přebal jedné své desky se nechali s Yoko Ono vyfotit nazí. Lennon byl zastřelen přede dveřmi svého bytu duševně nemocným Markem Davidem Chapmanem, kterému pár hodin předtím podepsal své nejnovější album.

SOUTĚŽ!!! - Najděte a poznejte revolucionáře!
Do článků dnešního vydání Vám schovám fotky revolucionářů, označené písmeny a heslem „soutěž gel". Do dnešních novinek umístím jména revolucionářů označená „soutěž gel". Vaším úkolem je najít fotky a jména a přiřadit je k sobě. Odpovědi nepište pod tuto novinku, ani pod články, ale do tohoto odkazu (klikni).

Soutěžit můžete ode dneška od 12:00 do zítřka do 9:00, pak ze správných odpovědí vylosujeme vítězku, která obdrží lubrikační gel Gyntima.

Který z těchto mužů je Vám sympatičtější? A proč? Co myslíte, čím si byli podobní a čím se lišili? Je podle Vás známější Lennon nebo Che Guevara? Koho z nich byste označila za „důležitějšího“ v dějinách lidstva? A který z nich se Vám víc líbí jako chlap (mně tedy Che Guevara :)) ?

Reklama