Do celých dvou a půl let musela čtenářka Helinora 77 měnit svému třetímu dítěti plínky. Svoje trable popisuje v příspěvku k tématu: Nočník a záchůdek. Více v této novince...

Jaké trable si prožila čtenářka Helinora 77 se svým třetím dítětem? Čtěte níže...


Stejný problém jako je popisován v příběhu dobře znám z vlastní zkušenosti. Jsem matka tří dětí, první dvě s nočníkem nebo záchodkem žádný problém, zato ten nejmladší s tím bojoval dost dlouho. Asi tak v roce jsem ho začala zkoušet bez plínek, nejprve jen doma, ale vůbec se nedařilo :-(, na nočníku a záchodě sedět vůbec nechtěl, takže pokaždé se počůral a nebo i pokakal do kalhotek, musém uvést že si v tom i někdy pochodil ale vůbec mu to nevadilo, postupem času se při potřebě někam schoval a tam ji vykonal do kalhot a pak nám usilkovně tvrdil že v kalhotech nic nemá (a to prý malé děti nelžou :-))) Naše snaha byla marná až do 2,5 let, tak dlouho odolával, nepomohly tresty, odměny, ani že je maminka smutná prostě nic. Raději si odpustil nějakou tu dobrůtku jen když si mohl nadělat do kalhot. Ve 2,5 letech najednou sám začal chodit čůrat do záchodu( tak jak čůrají velcí kluci ve stoje), nočník prostě vynechal ze svého života, to byla u nás tenkrát velká sláva, říkala jsem si super už se to prolomilo už to pochopil, ale ejhle, čůrat do záchodu bylo pro něho super, ale bobek dělal pořád do kalhot. Blížil se 3 rok a stále nic, měl jít do školky a já sama jsem se styděla co jsem to za matku že jsem ho za 3 roky nenaučila vykonat potřebu do záchodu.Dokonce jsem vyhledala psycholožku která mi řekla že je to naprosto normální že se to u dětí do 5 let vůbec neřeší. Tak náš junior nastoupil do školky, učitelky ve školce jsem o problému informovala a čekala co se bude dít. Kažný den jsem trnula zda si neponesem domů v pytlíčku kalhotky. Nejprve ve školce nechtěl na záchod chodit vůbec, ale nepočůral se, nosil to jako správný hospodář domů. Po čase to ale parkrát domů donést nestihl a paní učitelka ho musela umýt (to se stalo jenom 2x) Pak už to začal asi ovládat a zadržovat i několik dní aby se mohl pokakat až doma (tak byl chytrý :-)) Jak to zadržoval tak ho to i bolelo a nechtěl kakat vůbec, celou dobu jsme mu to vysvětlovali že bobek patří do záchodu a ne do kalhot, dokonce si to musel i parkrát po sobě vyprat, někdy šel spát bez pohádky, ale s ním to vůbec nehlo. Takto to šlo až do 3,5 let kdy nastal jak já říkám bod zlomu, z ničeho nic začal sám chodit kakat na záchod, vždycky volá ať se jdu podívat jaký vyrobil obrbobek, všichni ho chválíme a máme z toho pravdu radost. Musím ještě napsat že v bodu zlomu si sám řekl že nechce ani noci plínku a opravdu se zatím daří. Takže těm maminkám kteřé mají doma také takového tvrdohlace vzkazuji že jednou ten bod zlomu přijde, že prostě ten malý človíček hold musí dozrát.

Helinora 77

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. března 2011: Nočník a záchůdek

Zasílání příspěvků k dnešnímu nočníkovému tématu již skončilo. Okolo 16.00 hodiny se dozvíte, která čtenářka za svůj příspěvek obdrží následující dárek: Krásnou (asi třiceti centimetrovou) hračku ze sady Barbie: Ken FASHIONISTAS.

Ken

Reklama