aplikace-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Nepanikař

Aplikace Nepanikař byla vyvinuta dvěma studenty vysokého učení technického v Brně ve spolupráci s psychology a psychiatry. Je tedy zárukou kvalitní pomoci jak po technické, tak zdravotní stránce. Sama autorka Veronika Kamenská se potýkala s psychickými problémy a právě na základě jejích zkušeností vznikl nápad vytvořit aplikaci, která by sloužila jako první pomoc při psychických potížích.

Aplikace umožňuje člověku vybrat z několika možných psychických potíží, jako jsou deprese, úzkosti a panika, sebevražedné myšlenky či poruchy příjmu potravy a v návaznosti na ně poskytnout vhodnou pomoc. Obsahuje dechová cvičení, různé metody rozptýlení a zároveň také poskytuje prostor pro vlastní vyjádření. Na domovské stránce pak naleznete i tlačítko rychlé pomoci.

Tato česká aplikace již pomáhá lidem ve 151 zemích a byla přeložena do devíti jazyků. Je dostupná jak ve verzi pro Android, tak pro Apple iOS.

Mimo aplikaci poskytuje projekt Nepanikař také možnost anonymní chatové a emailové poradny nebo on-line terapie a širokou veřejnost seznamuje s tématem duševního zdraví pomoci workshopů.

Calmio

Calmio je vědecky podložená česká meditační aplikace, vyvinutá ve spolupráci s psychology, která zlepší váš spánek, zmírní stres a posílí psychiku. Sám její autor hledal ve svém životě zklidnění a našel ho právě v meditaci. Na základě své osobní zkušenosti s meditací pak chtěl pomoci dalším lidem, kteří touží dosáhnout v životě větší spokojenosti.

Tato aplikace vám pomůže vyhradit si denně několik minut pro sebe a prostřednictvím meditace se propracovat k osobnímu rozvoji, duševnímu zdraví, soustředěnosti a produktivitě, kontaktu s tělem či lepšímu spánku.

Aplikaci Calmio si můžete zdarma stáhnout pro iOS a Android.

Zdroj informací: forbes.cz, pozitivni-zpravy.cz, svetandroida.cz, nepanikar.eu, calmio.cz, youtube Aplikace Nepanikař, youtube Calmio