jojo.jpg

Roman Griffin Davis ztvárnil ve filmu nadšeného mladého člena Hitlerjugendu, který má za kamaráda imaginárního Adolfa Hitlera. A šlo mu to parádně. Blonďáčkovi s modrýma očima byste „zbaštily“ asi úplně všechno a snad mu i odpustily jeho posedlost nacismem a antisemitismem. Ostatně malé dítě, které je ze všech stran masírováno propagandou, ani nelze z ničeho vinit. A když navíc kopne Hitlera mezi nohy a „pošle ho někam“, vše je odpuštěno.

„Není to jen o tom, jak vypadá a hraje. Roman je i v reálném životě neuvěřitelně citlivým dítětem, které se hluboce zajímá o lidi kolem sebe,“ řekl o dětském herci představitel role Hitlera a režisér filmu Taika Waititi. Na letošním předávání Oscarů vyhrál snímek sošku za nejlepší adaptovaný scénář. 

Nový herecký objev ovšem nehodlá točit jeden film za druhým, protože nemusí platit účty, ale ještě chodí do školy, má v plánu si projekty pečlivě vybírat. „Chci dělat jen věci, které mají silné poselství, a ze kterých se můžu poučit,“ prohlásil Roman pro Vanity Fair.

Chlapec se narodil do umělecké rodiny, jeho otec je kameraman a matka režisérka píšící i scénáře. Má dva sourozence, dvojčata, která se rovněž ve filmu objevila. Za svůj výkon byl Roman nominován na Zlatý glóbus a získal ocenění filmových kritiků. Momentálně pracuje na filmu své matky s názvem Tichá noc, kde by se měl objevit po boku herečky Keiry Knightley.

Foto: Profimedia

Reklama