Necelý měsíc do startu Hervis 1/2Maratonu Praha čeká dvanáct finalistek letošního ročníku Women´s Challenge, který pořádá Prague International Marathon, s cílem inspirovat ostatní ženy k běhání.

Women´s Challenge

A proto bylo druhé setkání s finalistkami, které se uskutečnilo v úterý 12. března v sídle společnosti adidas, plné očekávání, posledních rad od trenéra Miloše Škorpila a předávání osobních zkušeností z dosavadního tréninku.

Inspirací nejen pro dvanáct finalistek Women´s Challenge, ale i ostatní ženy a dívky, je zajisté i běžkyně Petra Kamínková, která se setkání zúčastnila a popsala průběh své běžecké kariéry a zážitky ze startovních polí. „Prague International Marathon rozhýbal běh v České republice. U nás v Olomouci se nikdy tolik neběhalo, teď běžců přibývá každým rokem a mám radost, že je mezi nimi i mnoho žen.“ řekla Kamínková.

Že se setkání uskutečnilo v sídle společnosti adidas, nebyla pouhá náhoda. Všechny finalistky dostaly od adidasu kvalitní běžecké vybavení. „Podílet se na takovémto projektu je pro nás velkou ctí. Těší nás, že si čím dál více žen buduje vztah k běhání a jsme rádi, že jim v tom můžeme napomáhat,“ řekla Petra Vondráčková, Brand Manager adidas Performance.

Women´s Challenge

Projekt Women´s Challenge pořádá Prague International Marathon již čtvrtým rokem s jasným cílem. Motivovat prostřednictvím osobních příběhů finalistek další ženy k běhání. Ukázat jim, že právě běh jim může dodat sílu, sebevědomí a možnost dosáhnout cíle, který pro ně bývá velkou životní výzvou. Po celou dobu dostávají podrobný tréninkový plán, kterého se již nyní poctivě drží a který je dovede k vysněné životní metě. Výhra pro vítězku, pronájem vozu Volkswagen, je jen třešničkou na dortu, největším vítězstvím pro účastnice Women´s Challenge 2013 je především překonání sama sebe.

Celé příběhy a profily finalistek Women’s Challenge 2013 naleznete v příloze tiskové zprávy a na www.pim.cz/zeny.

Reklama