Senzační zpráva o těhotenství třicetileté Tunisanky, která má údajně čekat dvanácterčata, není zřejmě pravdivá. Nebyla to novinářská kachna, ale média nepočítala s tím, že potenciální rodička může být duševně vyšinutá. Šlo nejspíš jen o ženinu představu, vyvolanou dědičnou psychickou poruchou.

Tvrzení třicetileté Tunisanky, že čeká dvanáct potomků – šest kluků a šest holek – je zřejmě velký klam. Podle tuniského ministerstva zdravotnictví je „na víc než 99 %“ jisté, že žena má psychické problémy a dvanáctinásobné těhotenství si vymyslela. Žena ve středu opět odmítla podstoupit lékařské testy.

V městské nemocnici v Gafse ve středním Tunisku, kde žije, žádné záznamy o jejím těhotenství neexistují. Žádný lékař z této nemocnice ji nikdy nevyšetřoval.

O jejím údajném stavu pochybuje už i její právník poté, co mu klientka odmítla ukázat snímek z ultrazvukového vyšetření. Zdravotní odborníci tvrdí, že dvanáctinásobné těhotenství téměř není možné.

Žena údajně po několika neúspěšných těhotenstvích podstoupila umělé oplodnění. Tvrdí, že čeká šest holčiček a šest chlapečků. A je prý odhodlaná porodit je přirozenou cestou.

Odborníci nevylučují, že žena možná trpí zdánlivým těhotenstvím. Nejspíš věří tomu, že je těhotná, a dokonce se u ní mohou objevovat příznaky s tím spojené, například zvětšující se břicho, ztráta menstruace či pocit, že se jí v útrobách plod pohybuje.

Pokud by žena děti skutečně čekala a nakonec i porodila přirozenou cestou, pak by překonala rekord matky z australského Sydney, která v roce 1971 porodila devět dětí – nepřežilo z nich ale ani jediné.

Před sedmi měsíci Američanka Nadya Sulemanová porodila osmerčata. Ta ale lékaři přivedli na svět císařským řezem.