„Do té pomyslné řeky jsem nevstoupila dvakrát, ale rovnou šestkrát. A když to řeknu nahlas, trochu se stydím,“ přiznává Denisa. „S Michalem jsme začali chodit už na vysoké a prošli jsme si mnoha fázemi – totální zamilovaností, vášní, odloučením, pořádnou “Itálií“, nevěrou, mým pláčem, ale také jeho absolutní ignorací.“

„Oběma nám je i teď jasné, že se k sobě už dávno nehodíme, máme rozdílné názory na život, rodinu, ale i budoucnost. Přesto se k sobě neustále vracíme. Rozcházíme se s partnery, se kterými jsme oba chtěli začít s čistým štítem, a to jen proto, že se nám vzájemně po sobě stýská. Mám pocit, že je Michal moje droga a asi i já jeho…“
Co si budeme povídat, vztahy jsou křehká záležitost. A my se vsadíme, že máme všichni ve svém okolí někoho, kdo se s někým rozešel a pak se ke svému partnerovi zase vrátil. Rozchod jako takový tak nějak ztratil na svém původním významu a velmi často není vnímán jako definitivní tečka za vztahem. Taková partnerství jsou totiž zvyklá na neustálou tenzi, kdy se oba v páru hádají, usmiřují, křičí a smutní, mají sex na usmířenou a slibují si často neslíbitelné… Zkrátka jsou zacyklení v kole, z něhož ne a ne vystoupit.

Ne nadarmo se říká, že dvakrát do jedné řeky nevstoupíš. Lidé se totiž nemění a štěstí v dříve nešťastném vztahu se hrozně těžko hledá.

Vztahový comeback

Rozcházíme se z konkrétních důvodů, a proto je velmi zásadní, aby si každý, kdo se nachází v těžké a bolavé situaci, kdy už není ve vztahu, uvědomil, proč se s partnerem rozešel. Bylo to náhlé rozhodnutí? Nebo vám myšlenka na konec hlodala v hlavě už nějaký ten pátek? Dalším faktorem, který nás láká k návratu bývá délka vztahu. Byl ten pravý? Co když už zůstanu sama?

Těžko se radí těm, kteří mají rozbouřené city a často v takových situacích začnou věřit všemu, co se jim kdysi zdálo nereálné – zmizí žárlivost, přemíra alkoholu nebo třeba občasné nevěry. Ale bude tomu opravdu tak? Anebo se bude jednat o chvilkovou záležitost, kdy oba z páru v rámci comebacku sekají latinu a pak skutek utek?

Proto dobře rozmýšlejte, zdali vám za to ten daný člověk stojí. Zdali chcete mít ránu na srdci otevřenou klidně i několikrát a milovat toho druhého, i přestože má váš vztah do šťastné dvojice opravdu daleko a tak moc, že zapomínáte na sebe a na lásku k té nejdůležitější osobě – vám samotným.

Také si přečtěte:

Reklama