Dvě desítky lidí zahynuly včera večer při požáru autobusu na dálnici u severoněmeckého Hannoveru. Podle německé policie se dvanácti lidem podařilo z hořícího vozidla uniknout.

Z výsledků prvních šetření vyplývá, že za vznícení autobusu je zřejmě odpovědný neopatrný cestující, který si zapálil cigaretu na toaletě. Tragédie je nejvážnější nehodou autobusu v Německu za posledních 16 let.

„Zřejmě si nějaký pasažér během zastávky krátce před nehodou zapálil cigaretu a neuhasil nedopalek. Krátce na to se z kabiny toalety začal valit kouř. Když cestující otevřeli dveře, požár se rozšířil do kabiny vozu. Během několika sekund se vozidlo ocitlo v plamenech,“ napsal ve svém internetovém vydání místní deník Hannoversche Allgemeine Zeitung.

Řidič zastavil hořící autobus na odstavném pruhu. Pro většinu starších cestujících, kteří se do Hannoveru vraceli z jednodenního zájezdu, bylo ale příliš pozdě.

Jejich zuhelnatělá těla, která byla vyproštěna z vraku autobusu, bylo těžké identifikovat. Policisté podle pozice mnoha mrtvol usoudili, že se lidé snažili zoufale dostat k východu z vozu.

Nehodu přežilo jen dvanáct lidí. Těm se z hořícího autobusu podařilo uniknout. Tři z nich byli hospitalizováni s vážnými popáleninami, další utrpěli lehčí zranění nebo se ocitli v šoku. Na místo nehody přijelo více než 150 záchranářů, policistů a hasičů.

Reklama