Proč směle nazývá bordelkoutkem celý svůj byt čtenářka Gabagabag? Působí v něm totiž dva záškodníci, kteří se o nepořádek dovedou dokonale postarat...

Malý synek čipera a manžel sběratel - to je šílená kombinace, která znamená jediné: V domácnosti nikdy nemůžete mít uklizeno. Své o tom ví čtenářka Gabagabag.


Tak malého jsem dala spát a začíná mi večerní směna, uklidit můj bordelkoutek - tak by se totiž dal nazvat celý můj byt. každý den, několikrát denně musím posbírat kostičky z lega, a jiné nesmysly z podlahy, protože už se opravdu nedá projít. Dneska se můj synek vyznamenal. Včera jsem mu dala křupky do plechové dozy, aby se naučil si sám vzít a zase dozu uklidit. Kamarádka tak má naučenou dceru - má místo, kde má dobrotky a vždycky si tam přijde, vezme si sušenku nebo křupku a zase to zavře a jde-když jsme tam byli na návštěvě, malý to zjistil a šumoval nepřetržitě-sušenky jsme museli dát na skříň a kdeco dalšího si ještě rozbalil. Kamarádku napadlo, že to může být tím, že to nemá kdykoli přístupné a tak to tak vyžaduje.... no za pokus mi to stálo. A tak mý zlato dostalo dozu s křupkama, rozmetal je po koberci, vycákal na to svoje pití a pak si vzal motorku a pro jistotu to ještě rozjezdil tam a zpět. Nevím, jestli jste někdy měl někdo v puse dětské kukuřičné křupky - jestli jo, tak tušíte proč přemýšlím jestli nebude snažší a hezčí vystříhat rovnou díry.
Druhý záškodník je můj muž. Aniž by za to mohl,on prostě vyrostl v rodinném domě velkém jako hangár s mnoha úložnými prostory a náš byt 2+1 ho prostě nedokáže pojmout.Já vyrostla v bytě a tak prostě nic nenechávám na někdy, takovýto .to se někdy opraví, nebo to se může někdy hodit. Prostě pravidelně a vytrvale likviduju všechno,co je nějak nepoužívané.A tak se v našem bytě začínají množit jeho věci na úkor mojich věcí. On totiž sbírá všechno, včetně informací-takže má založené i volební lístky z loňských let a veškeré noviny a články, co ho zaujaly. Také několik různých věcí, které by chtěl jednou studovat - od hieroglyfů počínaje po finančnictví konče. Je hezké a zajímavé mít muže, co má takové zájmy, ale prostorově nevýhodné. Pokaždý, když si sednu, že něco uklidím, narazím na nějakou překážku stávající z jeho věcí a tak mám všude nedoklizeno. ve skříni obleky,kterou jsou mu malé, kdyby zhubnul, v gauči tašky s rozbitými zipy, kdyby je potřeboval, ve skříni papíry, noviny, volební lístky a kdeco, dva externí harddisky se zajímavostmi z internetu, na skříni štos malých papírku s poznámkami. Nejhorší je, že za dobu , co jsem s ním, jsem zjistila, že se opravdu spoustu věcí hodí. A kolikrát opravdu svým přístupem zachránil situaci. A pro změnu já hledala něco, co jsem zrovna před týdnem vyhodila, že už to nikdy potřebovat nebudu.
Jenže bych prostě potřebovala pronajmout ještě jeden byt -jako bordelkoutek,kam bych to prostě jen všechno naházela.

Gabagabag

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 17. ledna 2011: Domácí bordelkoutek

  • Máte doma bordelkoutek?
  • Jak řešíte neskladný nepořádek?

Tentokrát si budeme povídat o uklízení, respektive o neuklízení. Zajímá mě, za jaké místo se doma stydíte - tedy zda-li máte doma nějaký bordelkoutek. Pokud budete chtít a mít odvahu, můžete ho nejen popsat, ale i vyfotit. Pokud ale budete posílat potku, prosím jen o jeden snímek! Pokud chcete získat krásný dárek, totiž krásný balíček Pur, ve kterém mimo jiné najdete i přípravek Pur 3xACTION se skvělou dezinfekční a odmašťovací silou, zasílejte své příspěvky k tomuto tématu nejpozději 17. 1. 2011 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

pur