Ani krátké příspěvky u nás nezůstanou bez povšimnutí. Zvlášť na tak hezké téma jako jsou jarní vůně. Poslaly nám je čtenářky s nicky Militka a Ivetinkav

Zrovna včera mi zavoněla kytice narcisů, které mi natrhal můj manžel. Nádherně voní zem, když je po dešti. Jako malé mi voněla moje maminka, když přišla domů. Na jaře můžu konečně venku pověsit vyprané prádlo, i to pak příjemně voní. Svoji nezaměnitelnou vůni mají ale i Vánoce, překrásně voní malá miminka........

Mému manželovi asi nejvíc voní čerstvá pečínka. Každý prostě máme nějakou tu svou oblíbenou vůni a jaro nám jich nabízí nepřeberné množství, díky tomu, že se příroda probouzí a všechno začíná kvést.

Přeji všem krásný a voňavý den. Militka

Jarní vůně

Když je jaro, tak mi voní „snad“ úplně všechno, teda kromě bobků od psů, kterých je požehnaně. Začíná pro mě nejhezčí období. Je po dlouhé zimě, která je bez vůně a bez barvy. Začíná víc svítit sluníčko, začíná růst tráva, kvést kytky, pučet listy.... Prostě voňavá krása.

Když jsem v lese a pára stoupá vzhůru, cítím les. Nádhera. Míchají se zde různé vůně: vůně země, vůně vody, vůně podhoubí, vůně stromů - hlavně těch jehličnatých, vůně kůry atd. Nejhezčí vůně v lese - když rozkvetou konvalinky. Nejenom že jsou krásné od pohledu ( krásné bílé zvonečky, jen zacinkat), ale i pěkně voní. Ta vůně je intenzivní a krásná. Rostou většinou v trsu a tulí se k sobě. Mám ráda ty chvíle, když můžu vdechovat tu vůni a ještě pozorovat tu krásu. Nejlepší lék na vše. Mějte se hezky, asi půjdu do lesa nasát lesní vůni a načerpat energii. 

Ahoj ivetinkav

Děkujeme za oba příspěvky