Věřte nebo nevěřte, ale do Štědrého dne zbývá už pouhých 14 dní. Máte upečené perníčky, zázvorky, ořechové cukroví, vanilkové rohlíčky a štólu? Ano? Tak to máte pochvalu :-).

Do čeho se pustíme dnes?

Právě teď je to správné období upéct oblíbené linecké. Oblíbené cukroví, které se peče v téměř každé domácnosti. Plníme je obvykle džemem, nejlépe nějakým aromatičtějším. Výtečný je třeba rybízový džem.

Linecké těsto patří mezi křehká neboli hnětená těsta. Zpracovává se rukama. A věřte, že není tak snadné jej správně připravit.

- těsto připravujte z chladných surovin, na chladné pracovní ploše, chladnýma rukama. Pokud se k těstu dostane teplo, stává se lepkavým a měkkým. Proto jej také musíme hníst velice rychle.
- používejte pouze jemný moučkový cukr.
- před pečením necháme těsto alespoň jeden den odpočinout, zabalené do potravinové nebo hliníkové fólie, uložené v lednici.

Z lineckého těsta ale nemusíte péct jen klasická "kolečka" nebo "kytičky" slepované marmeládou. Vyzkoušejte třeba Linecké karty se skořicí nebo barevnou Lineckou šachovnici.

Kolečka z lineckého těsta se také používají jako spodní část kokosek. Linecké kolečko namažeme krémem nebo marmeládou a přilepíme k nim kokosku. Hotové cukroví můžeme namáčet v čokoládě. 

Vyberte si svůj základní recept na linecké:
Základní linecká kolečka
Linecké od kytičky

Kromě lineckého se pustíme také do pečení dalšího cukroví z křehkého těsta. Vyzkoušejte třeba Křehké cukroví na tři způsoby. Podle jednoduchého receptu si připravíte z jednoho těsta tři druhy cukroví.

Nezapomeňte ani na pracny. Chutné cukroví připravíte určitě podle našich receptů:
Medvědí tlapičky
Medvědí tlapky     
Pracičky

Další recepty na cukroví, které můžete péct 14 dní před Štědrým dnem, budou vycházet příští týden na VAŘENÍ.     

                                                 
Reklama